Elbląg. Trójwymiarowe auto przyszłości

Autor: Agnieszka Weiert

2001-04-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Dziewięcioletni Marcin Kogutowicz z Elbląga został laureatem konkursu ,Namaluj auto Forda w przyszłości", zorganizowanego przez Dziennik i firmę Wegner, autoryzowanego dealera Forda w Elblągu.

Dziewięcioletni Marcin Kogutowicz z Elbląga został laureatem konkursu ,Namaluj auto Forda w przyszłości", zorganizowanego przez Dziennik i firmę Wegner, autoryzowanego dealera Forda w Elblągu. Chłopiec otrzyma rower górski.


Jury, któremu przewodził Zbyszek Opalewski, znany elbląski plastyk i dyrektor Galerii El, postanowiło hulajnogami nagrodzić prace Michała Brzóski, Pauliny Kałabun i Bartka Andrzejewskiego. Bartek ma 5 lat i jest najmłodszym nagrodzonym. Ponadto jury postanowiło nagrodzić hulajnogą grupę trzecią z przedszkola nr 22 w Elblągu.


Przyszłościowe wizje auta Forda przeniesione przez najmłodszych elblążan na papier i szkło były przeróżne. Było więc Ford ekologiczy, kosmiczny, Ford z antenami satelitarnymi, z łóżkiem i telewizorem, był także Ford Summer, a nawet Ford Extasa. W sumie wpłynęło ponad sto prac.


- Nagrodzona praca jest trójwymiarowa, to oryginalny pomysł, jej tło, drzewa, kwiaty słońce, są uśmiechnięte, co nawiązuje do ekologi - podkreślał Ryszard Wegner, właściciel firmy Wegner sc.


Nagrody można odbierać w salonie Forda przy ul. Druskiej 30 już od środy.

Więcej na temat: 

Sonda

Czy jesteś za przekopem Mierzei Wiślanej?

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.