PKS Elbląg uruchomił sprzedaż biletów przez internet na kursy dalekobieżne. Od niedawna pasażerowie mogą kupić bilety online na trasach z Elbląga do Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, Torunia, Białegostoku i Kołobrzegu. To spore udogodnienie dla podróżnych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Możliwość zakupu biletu autobusowego bez wychodzenia z domu to sposób na zaoszczędzenie czasu oraz zyskanie pewności, że miejsca w autobusie nie zabraknie. Jest to wygodne rozwiązanie np. dla studentów dojeżdżających na uczelnie do większych miast. Elektroniczny bilet można kupić do Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, Torunia, Białegostoku i Kołobrzegu, oraz do i z wielu miejscowości pośrednich na tych trasach np. Torunia, Malborka, Sztumu, Kwidzyna, Grudziądza, Pasłęka, Chełmna, Świecia, Nowego Dworu Gdańskiego, Ostródy, Słupska czy Koszalina.
Przewoźnik prowadzi sprzedaż biletów w internecie ze swojej strony internetowej oraz za pośrednictwem serwisu
www.e-podroznik.pl. W portalu można też kupić bilety na kursy realizowane przez innych przewoźników. Aby sprawdzić czy na dany kurs można kupić bilet online, najlepiej wejść na stronę serwisu e-podróżnik.pl i wyszukać dane połączenie. Jeżeli pojawia się ikonka „kup bilet”, można rezerwować bilet.

Sam proces zakupu jest prosty: pasażer podaje dane zakupowe – między innymi ilość osób oraz typ ulgi z jakiej chce skorzystać (np. ulga studencka). Następnie dokonuje płatności jak w każdym innym sklepie internetowym i otrzymuje bilet – w formie SMS'a lub drogą emailową do samodzielnego wydrukowania. Bilet (w postaci SMS'a lub wydruku) podróżny pokazuje kierowcy wsiadając do autobusu.
Bilet kupiony online jest równoznaczny z rezerwacją miejsca siedzącego. Jest to wygodne na obleganych trasach lub w okresie wzmożonego ruchu np. w czasie świąt, wakacji itp. Pasażer kupuje bilet z wyprzedzeniem i unika konieczności stania w kolejce do kasy czy do autobusu, gdyż, za okazaniem biletu, przysługuje mu pierwszeństwo zajęcia miejsca.
Dodatkowe informacje o serwisie e-podróżnik.pl
Serwis e-podróżnik.pl służy do planowania podróży różnymi środkami komunikacji publicznej. Najważniejszą częścią portalu jest wyszukiwarka prezentująca rozkłady jazdy ponad 415 przewoźników. Są to przewoźnicy kolejowi (Przewozy Regionalne, PKP Intercity, Arriva PCC), duzi przewoźnicy autobusowi (ponad 130 PKS-ów) oraz mniejsze lokalne firmy wożące podróżnych autobusami i busami. Pasażer może znaleźć tu aktualne informacje o kursach, które go interesują (czas przejazdu, szczegółowe trasy podróży, ceny biletów) oraz porównać oferty różnych przewoźników jeżdżących na tej trasie. Wyszukiwarka, jako jedyna na rynku, pokazuje również połączenia z przesiadką, także pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Serwis e-podróżnik.pl pozwala pozyskać informację o rozkładzie jazdy nie tylko poprzez stroną internetową, ale i poprzez serwis SMS oraz infolinię 703 402 802.
Jednym z najważniejszych wdrażanych obecnie przedsięwzięć jest ogólnopolski system sprzedaży biletów autobusowych online. Obok PKS Elbląg elektroniczne bilety w serwisie sprzedają już Veolia Transport, PKS Wschód, PKS Piotrków Trybunalski, PKS Radomsko, PKS Mrągowo, PKS Kraków, PKS Suwałki, PKS Gorzów Wielkopolski, PKS Bytów, PKS Białystok, PKS Gryfice, PKS Bełchatów oraz Szwagropol. Obecnie usługa dotyczy tylko biletów jednorazowych, jednakże w niedalekiej przyszłości twórcy serwisu planują wprowadzić również sprzedaż biletów okresowych zintegrowanych z systemem kart bezstykowych, tzw. EM-kart. Dzięki współpracy z jednym z liderów w sprzedaży biletów lotniczych online, w portalu e-podróżnik.pl można również zarezerwować bilety lotnicze. Za pośrednictwem serwisu można też kupić bilety w międzynarodowej komunikacji autokarowej.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: