(© Kinga Baranowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozpoczyna się Szlachetna Paczka. Liderzy poszukiwani.

Już teraz rozpoczęła się XII edycja projektu SZLACHETNA PACZKA. Czas jej trwania to nie tylko grudzień, kiedy to potrzebujące rodziny otrzymują przygotowaną dla nich pomoc, pracę rozpoczynamy już teraz. Dlatego to właśnie w maju poszukujemy Liderów, odpowiedzialnych osób, które zorganizują mądrą pomoc w swojej okolicy. To dzięki nim odmieni się życie kolejnych rodzin.

Święta Bożego Narodzenia w świadomości Polaków powinny być najszczęśliwszym dniem w roku- spotkaniem rodziny, pogodzeniem skłóconych, dzieleniem się opłatkiem i wspólnym radosnym świętowaniem. Niestety życie często pisze zupełnie inny scenariusz, w którym rodzin nie stać na zorganizowanie Wigilii czy zakup chociażby najmniejszych prezentów dla dzieci. Mają oni jednak szanse na to, aby poczuć się zauważonymi i odczuć dobroć ludzką skierowaną specjalni dla nich. Daje im to SZLACHETNA PACZKA, wspomagana działaniami Liderów.

W poprzednie święta życie w województwie warmińsko- mazurskim odmieniło się dla 238 rodzin, które postanowiły zaufać wolontariuszom SZLACHETNEJ PACZKI i podzielić się z nimi swoimi potrzebami i marzeniami. W tym roku chcemy, aby rodzin które otrzymały pomoc było jeszcze więcej. Nad jak najlepszym spełnieniem tych marzeń i przekazaniem ich do darczyńców, czyli nad mądrą pomocą, czuwać będą Liderzy PACZKI, do których teraz możesz dołączyć i Ty.

Rola Lidera w SZLACHETNEJ PACZCE jest nie do ocenienia. Są to kluczowe osoby, które dbają o odpowiedni kontakt wolontariuszy z rodzinami i darczyńcami. Odpowiadają oni za zbudowanie zespołu wolontariuszy- Super W, których praca pozwoli rodzinom nie tylko na przeżycie szczęśliwych świąt, ale często na zmianę swojego życia i postrzegania innych. Zadaniem Lidera jest także organizacja logistycznego zaplecza dla finału akcji.
Bycie Liderem to nie tylko praca w wolontariacie angażująca czas i energię. To przede wszystkim poczucie bycia w świetnej drużynie, której działania zmieniają życie ludzi. A wdzięczność i radość tych, którym pomogliśmy, daje energię pozwalającą na podejmowanie kolejnych wyzwań. Liderzy nabywają umiejętności organizacji i zarządzania innymi, także dzięki szkoleniom organizowanym przez SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Poszukujemy osób odpowiedzialnych i zorganizowanych, chcących pomóc swoim działaniem innym ludziom. Koordynować będą oni działaniami kilkunastu wolontariuszy, tworząc swoją własną drużynę Super W. Należy być również pełnoletnim, gdyż praca Lidera wiąże się z odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale także za swój zespół.

Aplikować na stanowisko Lidera można stronie www.superw.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!