Pływacy z Warmii i Mazur zdobyli grad medali na mistrzostwach Polski

mistrzostwa polski w pływaniu
mistrzostwa polski w pływaniu arch. Polskapresse / zdj. ilustracyjne
Podczas zimowych mistrzostw Polski seniorów oraz młodzieżowych w pływaniu reprezentanci z Warmii i Mazur wywalczyli wiele medali.

Pływacy z Warmii i Mazur zdobyli wiele medali

W kategorii seniorów bezkonkurencyjni byli zawodnicy AZS UWM Olsztyn. Monika Czerniak stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (4:07.59) oraz na 200 metrów stylem dowolnym (1:58.76), natomiast Karol Zbutowicz z olsztyńskiego Kormorana zdobył złoty krążek na 400 metrów stylem zmiennym (4:13.15). Bardzo dobrze spisała się również sztafeta kobiet z AZS UWM w składzie Monika Czerniak, Manuela Wikieł, Paulina Zachoszcz oraz Joanna Zachoszcz, która nie miała sobie równych na 4x200 metrów stylem dowolnym.

Srebrne medale trafiły z kolei do Pauliny Zachoszcz na 50 metrów stylem klasycznym, 200 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem klasycznym. Na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym była Monika Czerniak.

W Ostrowcu Świętokrzyskim o medale mistrzostw Polski walczyli również młodzieżowcy.

Paulina Zachoszcz - 100 metrów stylem klasycznym
AZS UWM Olsztyn (Czerniak Monika 92 2:00.52, Wikieł Manuela 92 2:02.47, Zachoszcz Paulina 93 2:04.66, Zachoszcz Joanna 93 2:03.36)8:11.01 800 - 4 razy 200 metrów stylem dowolnym