Skromna wygrana Concordii

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Concordii Elbląg wreszcie zgarnęli komplet punktów. Elblążanie pokonali na własnym stadionie Mazura Ełk 1:0. Jedynego gola strzelił Krzysztof Machiński, który zarobił także czerwoną kartkę

Mecz miał pierwotnie odbyć się w Ełku, ale z uwagi na remont tamtejszego stadionu działacze Mazura poprosili o zmianę lokalizacji zawodów, a klub z Elbląga nie robił problemów i gospodarzem spotkania była Concordia.
podopieczni Lecha Strembskiego już w 9 minucie spotkania mogli jednak przegrywać 0:1. Napastnik Mazura z bliskiej odległości strzelił głową tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Michała Kopkę. W kolejnych minutach spotkania groźniejsi byli gracze z Elbląga. Gracze Concordii stwarzali sobie groźne sytuacje podbramkowe. W 23 minucie meczu kibice w końcu zobaczyli gola. Po podaniu Tomasza Wierciocha kilka metrów przed bramką Mazura powstało zamieszanie, w którym najlepiej zachował się Krzysztof Machiński. Zawodnik strzałem z półobrotu wyprowadził elblążan na prowadzenie.
Strzelona bramka wprowadziła trochę spokoju w szeregach gospodarzy, ale musieli oni uważać na groźne kontry Mazura Ełk. Tak było w końcówce pierwszej połowy, kiedy Michał Kopka instynktownie wybronił uderzenie z dystansu Piotra Janika. Dzięki temu do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie gospodarzy.
W drugiej odsłonie meczu elblążanie szybko mogli podwyższyć prowadzenie ale Daniel Ciesielski nie wykorzystał rzutu karnego. Obrońca Concordii trafił w słupek. W dodatku przez pół godziny ekipa z Elbląga musiała sobie radzić w osłabieniu, bo czerwoną kartkę za faul od tyłu zobaczył strzelec bramki, Krzysztof Machiński. To był bardzo trudny czas dla Concordii. Goście z impetem atakowali bramkę strzeżoną przez Kopkę, dominowali na boisku, jednak gospodarzom sprzyjało szczęście i utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.
Po tym zwycięstwie Concordia z 12 punktami na koncie plasuje się na 7 miejscu w ligowej tabeli. Elblążanie tracą 8 oczek do lidera, Sokoła Sokółka.
Skład Concordii w meczu z Mazurem Ełk: Kopka — Sielezin, Ciesielski, Zielonka, Brzyski, Machiński, Florek, Wiercioch (88' Tomczyk), Sambor (88' Masztaler), Gryka (75' Wiech), Włodarczyk (77' Lepczak).