Elbląskie piłkarki ręczne pokonały Słupię. Planowe zwycięstwo Startu

Rafał Kadłubowski
Niespodzianki nie było. Elblążanki pewnie pokonały słaby zespół ze Słupska./FOT. ANNA ARENT
W meczu 20 kolejki ekstraklasy kobiet szczypiornistki Startu wyjechały do Słupska na mecz z ostatnią w tabeli Słupią. Elbląscy kibice innego wyniku, jak tylko zwycięstwo Startu w tym meczu nie widzieli.

W meczu 20 kolejki ekstraklasy kobiet szczypiornistki Startu wyjechały do Słupska na mecz z ostatnią w tabeli Słupią. Elbląscy kibice innego wyniku, jak tylko zwycięstwo Startu w tym meczu nie widzieli. Niespodzianki nie było, elblążanki pokonały Słupię 28:22 i dopisały do swojego konta dwa ważne punkty.

W pierwszej rundzie sezonu Start na własnym parkiecie wysoko rozgromił słupszczanki 33:21. W rewanżu też większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów nie miał.
Mecz był w miarę wyrównany do stanu 8:8. Od tego momentu piłkarki z Elbląga zdobyły trzy bramki z rzędu i na pierwszą połowę schodziły z przewagą trzech trafień. Po przerwie przewaga podopiecznych trenera Andrzeja Drużkowskiego nie podlegała już dyskusji i do ostatnich minut utrzymywała się na poziomie 5-6 bramek. Mecz mimo, że odbywał się w trudnych warunkach na śliskiej nawierzchni, ostatecznie zakończył się wygraną Startu 28:22. Elbląskie piłkarki przeważały nad rywalkami we wszystkich elementach gry i odnotowały zasłużone zwycięstwo.

Słupia Słupsk – Strat Elbląg 22:28 (8:11)

Słupia: Backiel - Suchocka 9, Łazańska-Korewo 6, Unijat 3, Pniewska 2, Stasiuk 2, Głodek, Kazimierczak, Siekańska. Kary 12 min.
Strat: Miecznikowska, Ziajka, Łoś - Mihdaliova 7, Sądej 6, Dolegało 5, Cekała 2, Joszczuk 2, Tutaj 2, Szklarczuk 2, Borkowska 1, Stelina 1, Celka, Żurawska. Kary 8 min.

Pozostałe wyniki 20 kolejki:

Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Zgoda Ruda Śląska 37:27, Ruch Chorzów - Łącznościowiec Szczecin 27:17, SPR Safo Lublin - Interferie Zagłębie Lubin 29:27, Finepharm Carlos Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:27, Łączpol Gdynia - Politechnika Koszalińska 32:27.
Kolejny mecz Start rozegra w sobotę, 1 marca we własnej hali z drugim w tabeli SPR Safo Lublin. Początek spotkania o godz. 16.
O punkty w tym meczu elblążankom będzie niezwykle ciężko. Lubliniaki to wielokrotny i aktualny Mistrz Polski, który obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Nie tak dawno, bo 15 stycznia br. obie drużyny zmierzyły się w Elblągu w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Start poniósł w tym pojedynku sromotną klęskę przegrywając 27:44 (9:20). Oby ten scenariusz nie powtórzył się w sobotę.