Sport. Elbląscy piłkarze wywalczyli trzy punkty. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Olimpii

RAFAŁ KADŁUBOWSKI
Drugie w sezonie i pierwsze na wyjeździe zwycięstwo, odnieśli piłkarze elbląskiej Olimpii w ostatnią niedzielę w Kolnie. Trudno było się jednak spodziewać innego rozstrzygnięcia jak wygrana elblążan z ostatnim w ...

Drugie w sezonie i pierwsze na wyjeździe zwycięstwo, odnieśli piłkarze elbląskiej Olimpii w ostatnią niedzielę w Kolnie. Trudno było się jednak spodziewać innego rozstrzygnięcia jak wygrana elblążan z ostatnim w tabeli Orłem.

Podopieczni trenera Wichniarka, mimo iż na to spotkanie wyjechali w zaledwie 14-osobowym składzie (na ławce zasiedli kontuzjowani Ernest Matusewicz i Sławomir Mazurkiewicz oraz bramkarz Krzysztof Hyz), to zdołali wywieźć 3 punkty pokonując Orła 4-2.
Po pięciu z rzędu porażkach elblążanie w końcu zakończyli strzelecką niemoc (439 minut bez gola) i co niezwykle rzadkie w tym sezonie, strzelili w jednym spotkaniu aż 4 bramki. Strzelcem pierwszej z nich był w 10 minucie Mateusz Roszak. Zaledwie dziewięć minut później, nie bez winy elbląskich obrońców, do wyrównania doprowadził Przemysław Sielawa. Radość ze zdobytej przez gospodarzy bramki trwała jednak zaledwie dwie minuty. W 21 minucie Olimpię znów na prowadzenie wyprowadził Rafał Lepka
i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.
Na drugą część meczu gospodarze wyszli w bojowych nastawieniach i w 61 minucie po raz drugi doprowadzili do remisu. Bramkę po indywidualnym błędzie Mateusza Bogdanowicza, zdobył Robert Brzeziński. Tak jak i w pierwszej połowie, tak i teraz elblążanie szybko odpowiedzieli i zaledwie cztery minuty później 3 punkty znów były bliżej Elbląga. Strzelcem trzeciej bramki dla Olimpii był Adrian Fedoruk, który po dośrodkowaniu Łukasza Wróblewskiego, uderzeniem głową pokonał Jarosława Kostucha. Gospodarzy w 80 minucie dobił jeszcze Arkadiusz Koprucki i Olimpia mogła się cieszyć z pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

Orzeł Kolno - Olimpia Elbląg 2-4 (1-2).
Bramki: 0-1 Roszak (10'), 1-1 Sielawa (19'), 1-2 Lepka (21'), 2-2
Brzeziński (61'), 2-3 Fedoruk (65'), 2-4 Arkadiusz Koprucki (80')

Olimpia: Szyszko,Bogdanowicz, Koprucki, Kitowski (Matusewicz), R.Anuszek, Wróblewski, Roszak, Fedoruk, Lepka, Tomczyk,
Sambor.
Orzeł: Kostuch - P.Bagiński (80' Krzywda), Dąbkowski, Prusinowski, A.Bagiński, Brzeziński, Sielawa (70' Łachacz), Ossowski, Kiełczewski (46' Cychol), Sawko, Popławski (55 Solecki).

Żółte kartki: Kostuch (Orzeł), Kitowski (Olimpia).
Sędziował Wiśniewski (Włocławek).

Trener Tomasz Wichniarek po meczu:
Mecz był wyrównany, ale odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale dobrych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali Roszak, Fedoruk i Michał Tomczyk. Wygrana tym bardziej cieszy, że tych punktów w tym sezonie nie mamy za wiele. Mam nadzieję, że chłopaki się teraz odblokują. Graliśmy w sporym osłabieniu. W tym meczu nie mogli zagrać m.in. zdolni juniorzy: Kamil Kopycki, Adam Niedźwiedzki i Mateusz Prześniak, którzy dzień wcześniej, wbrew wcześniejszym ustaleniom, zagrali pełen mecz w zespole juniorskim. Umawiałem się z trenerem Klimkiem, że zagrają po jednej połowie, ale szkoleniowiec juniorów nie dotrzymał danego mi słowa i przez to pojechaliśmy do Kolna w tak okrojonym składzie. Dziwię się takim zachowaniom, bo w klubie powinna być jakaś hierarchia, a tu wygląda na to, że od zespołu seniorów ważniejsza jest drużyna juniorów.
Już w sobotę 3 listopada o godz. 14, Olimpia zagra ostatni w tej rundzie mecz na własnym stadionie. Przeciwnikiem elblążan będzie ósma w tabeli Warmia Grajewo.