V Mityng Skoku Wzwyż w Bursztynowym Sercu Europy. Skoczek Truso drugi w Słupsku

Rafał Kadłubowski
Marcin Glaubert zajął drugie miejsce w V Mityngu Skoku Wzwyż w Bursztynowym Sercu Europy w Słupsku. FOT. RAFAŁ KADŁUBOWSKI
Elbląski lekkoatleta Marcin Glaubert zajął drugie miejsce w V Mityngu Skoku Wzwyż w Bursztynowym Sercu Europy, który odbył się w miniony piątek w Słupsku.

Elbląski lekkoatleta Marcin Glaubert zajął drugie miejsce w V Mityngu Skoku Wzwyż w Bursztynowym Sercu Europy, który odbył się w miniony piątek w Słupsku. Zawodnik Truso Elbląg był bliski zwycięstwa, jednak walkę o pierwsze miejsce przegrał dopiero po zaciętej dogrywce prowadzonej z Sylwestrem Bednarkiem.

Bednarek, tegoroczny mistrz Polski juniorów, razem z Glaubertem pokonali w pierwszych próbach 200 cm, 205 cm, 214 cm. Zamiast kolejnej wysokości 218 cm postanowili, że walczyć będą od razu na 220 cm. Były to jednak tego dnia za wysokie „progi” dla obu tych skoczków oraz Wojciecha Sibigi, który musiał zadowolić się trzecią pozycją, bo mimo że pokonał 214 cm, zrobił to jednak w trzeciej, ostatniej próbie. O wygranej decydował więc pojedynek Glaubert - Bednarek.

Glaubert, który uczestniczył we wszystkich wcześniejszych mityngach, miał wielką ochotę na wygraną. Jednak nie udało się. Po dodatkowych skokach na 220 cm, obniżono poprzeczkę i powrócono do 218 cm. Elblążanin niestety nie poradził sobie z nią. Bednarek zaliczył taką wysokość i to on zdobył puchar prezydenta Słupska.

W zawodach startowało 12 polskich skoczków. Zabrakło jednak czołówki Aleksandra Waleriańczyka, Michała Bieńka i Grzegorza Sposoba. Ci dwaj to tegoroczni mistrz i wicemistrz Polski seniorów. Niespodzianką słupskiego mityngu było dopiero czwarte miejsce brązowego medalisty mistrzostw Polski Roberta Wolskiego. Nie udało mu się zaliczyć 214 cm.

Warto dodać, że Marcin Glaubert na odbywających się wcześniej Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Spale zajął piąte miejsce w skoku wzwyż. Z kolei czwarte w biegu na 200 m i dziewiąte miejsce na 60 m zajęła jego koleżanka Wioleta Gromkiewicz.