Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Elbląg: Miejskie dotacje na zabytki - wnioski do 28 lutego 2024

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
Urząd Miejski w Elblągu informuje, że do 28 lutego 2024 roku przyjmuje wnioski o dotacje celowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie miasta Elbląga. Procedura opiera się na uchwale nr XXXI/609/2017 Rady Miejskiej z 16 listopada 2017 roku.

Wnioski należy składać w „Biurze Podawczym” Urzędu Miejskiego w Elblągu, zlokalizowanym przy ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg.

Dotacje mogą być ubiegane przez podmioty, które posiadają prawną legitymację do obiektu zabytkowego, wynikającą z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego. Podmioty te nie mogą być zaliczone do sektora finansów publicznych.

Ostateczny termin składania wniosków mija 28 lutego 2024 r. (środa) o godzinie 15:30. Wnioski dostarczone po tym terminie zostaną zarejestrowane, ale nie będą brane pod uwagę w procesie oceny. Zgodnie z art. 79. ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego nie mają zastosowania przy rozpatrywaniu wniosków o udzielenie dotacji.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, pod numerem telefonu: 55 239 32 34, a także na oficjalnej stronie internetowej urzędu.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elbląg: Miejskie dotacje na zabytki - wnioski do 28 lutego 2024 - Elbląg Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto