18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jerzy Wilk prezydentem Elbląga? Poznaj kandydata PiS [Zdjęcia]

Informacja prasowa
Komitet wyborczy Jerzego Wilka
Jerzy Wilk może zostać prezydentem Elbląga. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zapowiada m.in. zlikwidowanie Straży Miejskiej, obniżenie czynszów i cen biletów czy wsparcie dla małych oraz średnich firm. Poznaj program wyborczy Jerzego Wilka [zdjęcia]!

Jerzy Wilk prezydentem Elbląga? Poznaj kandydata PiS

Aspirujący do zarządzania miastem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk, podczas konferencji prasowej zaprezentował swój program wyborczy, czyli 8 punktów dla Elbląga. Oto postulaty kandydata PiS-u:

1. Obniżenie czynszów i cen biletów

Po czerwcowych wyborach w trybie pilnym dokonamy weryfikacji Programu Mieszkaniowego i przygotujemy projekt zmian zmierzających do obniżki czynszów w lokalach komunalnych o 25 proc. od 1 stycznia 2014 roku. Jednocześnie umożliwimy wykup mieszkań większej liczbie najemców. Wprowadzimy ułatwienia przy wydzierżawianiu terenów przyległych do budynków wspólnot. Dokonamy restrukturyzacji Zarządu Budynków Komunalnych, dostosowując jego zadania do faktycznych potrzeb. Dokonamy także zmiany uchwały o cenach biletów za przejazdy komunikacją miejską. Obniżymy ceny i uprościmy system biletów okresowych.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w Elblągu: 10 kandydatów stanie do walki

2. Oszczędne zarządzanie miastem

Zlikwidujemy od 2014 roku Straż Miejską. Uważamy, że elblążan nie stać na utrzymanie jednostki, tym bardziej, że jej działania w dużej mierze ograniczają się do karania kierowców za złe parkowanie. Część środków zaoszczędzonych z tego tytułu przekażemy na opłacenie stałych patroli Policji, które będą miały realny wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom w newralgicznych punktach miasta. Pracownikom Straży Miejskiej zaproponujemy rozwiązania zgodne z przepisami prawa pracy - zatrudnienie w agencji ochrony zabezpieczającej Urząd Miejski i ważniejsze instytucje, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu.
Dokonamy reorganizacji Urzędu Miasta. Zredukujemy liczbę stanowisk kierowniczych w urzędzie i dostosujemy jego strukturę do faktycznych potrzeb. Zatrudnimy nie trzech, a dwóch wiceprezdydentów i nie będziemy zatrudniać doradców. Doradzać będzie Rada Miejska i kompetentni urzędnicy, których w ratuszu nie brakuje. Zrezygnujemy z kart bankowych dla władz i ograniczymy liczbę kosztownych wyjazdów prezydenta i radnych. W delegacjach służbowych będą brali udział przedstawiciele instytucji i firm realizujących wspólne projekty.
Oszczędności przewidywane po likwidacji Straży Miejskiej i reorganizacji Urzędu mogą osiągnąć ok. 2 mln zł w skali rocznej.

Zobacz także: Najtragiczniejsze wypadki drogowe w Olsztynie [zdjęcia]

3. Wsparcie dla małych i średnich firm oraz elbląskich rodzin

Będziemy wspierać lokalnych przedsiębiorców w formie systemu ulg w opłatach i podatkach. Szczególne wsparcie skierujemy do firm inwestujących w Porcie Morskim. Uaktywnimy promocyjne działania Portu. Stworzymy warunki dla nowych zakładów i odpraw fitosanitarnych.
Rozpoczniemy sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne dla elbląskich rodzin (Modrzewina) oraz dla przedsiębiorców na preferencyjnych warunkach - z wysoką bonifikatą.
Wprowadzimy Kartę Dużej Rodziny. Będzie to system ulg dla rodzin wychowujących troje i więcej dzieci. Będą one mogły bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską oraz korzystać z ulg podczas wstępu do instytucji kultury i rozrywki. Przy miernej polityce prorodzinnej rządu, to my jako Samorząd powinniśmy wspierać rodziny i dzieci. Zredukujemy Strefę Płatnego Parkowania. Ograniczymy liczbę miejsc płatnych szczególnie w obrębie Starego Miasta, żeby ułatwić pobyt mieszkańcom i turystom.

Czytaj dalej --->

4. Drogi w mieście

Wzmocnimy nadzór nad terminowością i jakością inwestycji drogowych 503 i 504. Doprowadzimy do wykonania ułatwień komunikacyjnych w formie objazdów i dojść do sklepów i firm.
Przyspieszymy prace zmierzające do budowy wiaduktu na Zatorzu, aby mieszkańcy tej dzielnicy mogli normalnie funkcjonować.

5. Edukacja i wychowanie

Przyspieszymy proces dostosowania szkolnictwa zawodowego do faktycznych potrzeb rynku pracy, dając perspektywę pracy dla młodych ludzi. Wspólnie z pracodawcami, dyrektorami szkół zawodowych i gimnazjów opracujemy dynamiczny system promocji i rozwoju szkolnictwa zawodowego. W porozumieniu ze związkami zawodowymi i środowiskami szkół będziemy wspierali - w miarę możliwości budżetowych - tworzenie klas integracyjnych, mniej licznych oddziałów i mniejszych grup do nauczania języków obcych, informatyki. Chcemy w ten sposób zapewnić lepsze warunki kształcenia i wychowania dzieci oraz zachować miejsca pracy dla nauczycieli. To pozwoli również zminimalizować skutki niżu demograficznego w szkołach.
Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych będą przeprowadzane w sposób przejrzysty i uczciwy.

6. Ratowanie Szpitala Miejskiego.

To jeden z najbardziej palących problemów, z którym musimy się zmierzyć. Pacjent musi być traktowany podmiotowo. Dlatego wprowadzimy plan zmierzający do zabezpieczenia wszystkich usług medycznych w elbląskich szpitalach na właściwym poziomie.
Uważamy, że należy doprowadzić do zrównoważonego podziału świadczeń medycznych w obydwu placówkach lecznictwa szpitalnego, których właścicielem jest Miasto Elbląg, a więc Szpitala Miejskiego przy ul. Żeromskiego i Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego (dawnego wojskowego). Za współpracą szpitali przemawiają następujące względy: lokalizacja, uzupełniający się potencjał medyczny i logistyczny, możliwość obniżenia kosztów funkcjonowania i zarządzania placówkami. Podstawą do wszelkich zmian i przekształceń muszą być rzetelne audyty placówek i bezpośredni kontakt z personelem szpitali.

Czytaj dalej --->

7. Wspieranie sportu i rekreacji

Ważną dziedziną w życiu miasta jest sport, jako czynnik prozdrowotny i rekreacyjny dla mieszkańców. Przez ostatnie lata narosło wiele problemów wokół tej dziedziny. Jesteśmy przekonani, że należy uporządkować kwestie rozwoju sportu w Elblągu tak, aby stworzyć elblążanom możliwość aktywnego wypoczynku oraz wesprzeć aktualnych i byłych sportowców.
Będziemy wspomagali sport kwalifikowany i młodzieżowy oraz te dyscypliny, które cieszą się większym zainteresowaniem mieszkańców. Ostatnie lata przyniosły poprawę, jeśli chodzi o infrastrukturę sportową w mieście. Uważamy, że możliwe jest rozpoczęcie największej inwestycji ostatnich lat, czyli przebudowy stadionu przy ulicy Agrykola. Musimy tu jednak przyjrzeć się budżetowi miasta, czy faktycznie podołamy tej inwestycji, czy poprzednicy zabezpieczyli środki własne i dokonali pełnej analizy kosztów. Nie zapominamy też o kompleksie treningowym przy ul. Skrzydlatej, jako bazie szkoleniowej dla młodych zawodników, która musi być nowoczesna i funkcjonalna.

Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo zależy elblążanom na umożliwieniu im dostępu do krytych pływalni, dlatego będziemy promowali ideę budowy basenów osiedlowych np. przy ul. Sadowej, wspierając przedsiębiorców chcących inwestować w takie zadania. Nie zapomnimy także o basenie odkrytym, pięknie położonym przy ul. Spacerowej, który został zmarnowany przez poprzednie władze Platformy. Naszym celem jest przywrócenie go do stanu użyteczności.

Uważamy, że Elbląga nie stać na budowę aquaparku jako inwestycji zbyt kosztownej w budowie i późniejszym utrzymaniu. Dokonamy również natychmiastowej likwidacji Spółki Aquapark, która generuje koszty i jest zupełnie zbędna.

8. Elbląg do Pomorza

Zainicjujemy zorganizowanie referendum w sprawie przyszłości Elbląga. Uważamy, że należy dokonać korekty reformy administracyjnej kraju. Konieczna jest zmiana granic województwa pomorskiego i warmińsko- mazurskiego tak, aby w sposób racjonalny mógł funkcjonować nasz region wraz z całymi Żuławami, Zalewem i Mierzeją Wiślaną oraz z Trójmiastem. Jest to kluczowa kwestia dająca szanse dla przyszłych pokoleń elblążan oraz istotna dla harmonijnego rozwoju Ziemi Elbląskiej i północnej Polski. Uważamy, że nie możemy pozwolić na dalszą degradację Elbląga do roli podrzędnego miasta bez jasnych perspektyw. Referendum byłoby mocnym głosem mieszkańców skierowanym do władz centralnych. Drugim krokiem w kadencji 2014 -18 byłoby stworzenie silnego lobby parlamentarnego, wojewódzkiego i gminnego (w obydwu województwach) na rzecz zmiany reformy administracyjnej. Referendum planujemy na dzień wyborów samorządowych w 2014 roku, żeby nie generować dodatkowych kosztów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto