Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin zremisowały z Startem Elbląg [zdjęcia]

PUKUS/AiP
Mistrzynie Polski z Lublina zanotowały średni początek sezonu PGNiG Superligi. W sobotę podopieczne Sabiny Włodek po dramatycznej końcówce spotkania zremisowały przed własną publicznością ze Startem Elbląg 26:26.

Przed spotkaniem w hali na Globusie kibice, działacze i sztab szkoleniowy pożegnali kończącą karierę Dorotę Małek, która przez wiele lat reprezentowała barwy lubelskiego klubu. Faworytkami meczu były mistrzynie Polski, które dobrze spisywały się w przedsezonowych sparingach. I pierwsze minuty potyczki to potwierdzały.

Gospodynie odskoczyły na kilka trafień, a w 16 minut po trafieniu Agnieszki Koceli, MKS Selgros prowadził 10:3. Chwila rozluźnienia sprawiła, że przyjezdne odrobiły straty, ale i tak podopieczne Sabiny Włodek schodziły do szatni mając cztery bramki w zapasie. Po zmianie stron pierwsze gola zdobyły lublinianki, ale następnie znów nastąpił przestój w ich grze. Start przegrywał tylko 15:16, a następnie wyszedł na prowadzenie 19:18. Do końca meczu trwała zażarta walka. Na 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziów, Start wygrywał 26:25, ale na pięć sekund przed końcem spotkania do wyrównania doprowadziła Joanna Drabik.

MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 26:26 (15:11) MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Gęga 8, Quintino 5, Drabik 4, Kocela 4, Niedźwiedź 1, Kozimur 1, Szarawaga 1, Skrzyniarz 1, Bijan, Charzyńska, Rola. Kary: 8 minut Start: Szywierska, Sielicka – Waga 5, Jędrzejczyk 5, Matuszczyk 4, Kwiecińska 4, Lisewska 4, Balsam 2, Dankowska 1, Muchocka 1, Szopińska, Pinda, Gerej, Andrzejewska. Kary: 4 minuty