Porażka elbląskich szczypiornistów. Wykartkowany Techtrans poległ w końcówce

RAFAŁ KADŁUBOWSKI
Przez większą część meczu nieznacznie prowadzili i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Niestety, nerwowa i nieskuteczna końcówka sprawiła, że szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg zamiast dwóch punktów wrócili do ...

Przez większą część meczu nieznacznie prowadzili i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Niestety, nerwowa i nieskuteczna końcówka sprawiła, że szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg zamiast dwóch punktów wrócili do domu bez żadnego. Elblążanie w pierwszym meczu rundy rewanżowej ekstraklasy, po wyrównanym meczu, ulegli drużynie Focus Park Kiper Piotrków 27:32.

We wrześniu w Elblągu, w pojedynku obu tych drużyn padł remis 28:28. Teraz już pod wodzą nowego trenera Ryszarda Słaby, elbląscy szczypiorniści chcieli powtórzyć wyczyn z ostatniego meczu wyjazdowego, w którym, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców, pokonali faworyzowane Vive Kielce 25:24.
Swoje zadanie realizowali przez dłuższą część meczu. Już od samego początku elblążanie objęli prowadzenie i po 8 minutach było 3:1. W kolejnych minutach, cały czas to goście dyktowali warunki gry i aż do 25 minuty prowadzili jednym trafieniem, kolejno 7:6 (15 min), 10:9 (20 min) i 11:10 (25 min). Dopiero w ostatnich dwóch minutach Kiper wyszedł na prowadzenie i tym samym zwyciężył w pierwszej połowie 15:14.
Na początku drugiej odsłony Techtrans po trafieniach Korzeniowskiego, Janusiewicza i Cielątkowskiego, znów objął prowadzenie 17:15. Elblążanie jeszcze na kwadrans przed końcem remisowali 20:20, jednak w ostatnich fragmentach spotkania opadli z sił. Dodatkowo na 12 minut przed końcem najpierw stracili Borskukowicza, a chwilę później w 52 min. najskuteczniejszego w zespole Janusiewicza, którzy otrzymali czerwone kartki. Skutecznie wykorzystali to gospodarze, którzy powiększyli przewagę i zdobyli 2 punkty.
- Ten mecz można było wygrać. Przez prawie całe spotkanie toczyliśmy wyrównaną walkę. Prowadziliśmy momentami dwoma bramkami i mieliśmy piłkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce - zespół opadł z sił, zawodnicy popełnili proste błędy w obronie, posypały się kary 2 minut i skończyło się tak jak się skończyło. Słabiej zagrali bramkarze, trochę zabrakło skuteczności, trochę szczęścia. Szkoda przynajmniej jednego punktu – żałował po meczu Zenon Korzeniowski, prezes i jednocześnie kierownik elbląskiego zespołu.

Focus Park Kiper Piotrków Tryb. – Techtrans Darad Elbląg 32:27 (15:14)
Focus Park Kiper: Ligarzewski, Matulski – Zinchuk 6, Bodasiński 3, Różański 9, Afanasjev 5, Białaszek 2, Wolski 5, Miszka 2, Furman, P.Matyjasik.
kary: 12 minut.
Techtrans Darad: Głębocki, Wróbel – Korzeniowski 5, Janusiewicz 9, Babicki 3, Borsukowicz 1, Cielątkowski 2, Fonferek 1, Gujski 3, Jankowski 1, Malandy 1, Marzec 1, Kwiatkowski, Janiszewski.
kary: 16 minut.
Pozostałe wyniki 12 kolejki: Traveland Społem Olsztyn - Azoty Puławy 25:25, Wisła Płock - Interferie Zagłębie Lubin 33:28, Olimpia Piekary Śląskie - Miedź Legnica 28:25, AMD Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 25:26, AZS AWFiS Gdańsk - Vive Kielce 37:28.
Pary 13 kolejki (1 grudnia): Techtrans Darad Elbląg - AZS AWFiS Gdańsk, Interferie Zagłębie Lubin - Azoty Puławy, Miedź Legnica - Wisła Płock, MMTS Kwidzyn - Olimpia Piekary Śląskie, Vive Kielce - AMD Chrobry Głogów, Focus Park Kiper Piotrków Tryb. - Traveland Społem Olsztyn