MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Elblągu w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Lista przedszkoli w Elblągu. Gdzie zapisać dziecko?
Lista przedszkoli w Elblągu. Gdzie zapisać dziecko? lithiumcloud
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Elblągu. Zobacz adresy dostępnych placówek. Przeczytaj także o tym, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak wielce istotne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Wiek, w jakim można zapisać dziecko do przedszkola

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

Kiedy zaczynają się rekrutacje w przedszkolach w Elblągu?

Rekrutacje w przedszkolach trwają zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, w lutym i marcu. Każda placówka decyduje o tym sama. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różniące się od siebie zasady w procesie rekrutacyjnym. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast niepubliczne ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą być inne.

Jakie są zasady rekrutacji i gdzie szukać informacji o tym?

Niepubliczne placówki w Elblągu działają zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które chodziły do konkretnej placówki wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej lub bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe lub w sposób tradycyjny, a więc przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Elblągu znajdziesz na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto zapisywać dziecko do przedszkola w Elblągu?

Edukacja przedszkolna jest ogromnie ważna w sferze rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Oprócz tego, maluch uczęszczając do przedszkola poznaje tajniki życia w grupie. Następuje u niego rozwój w zakresie społecznym i emocjonalnym. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności z zakresu motoryki. Dzieci uczą się, jak samodzielnie myć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa bez kłótni, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Elblągu

Przejrzyj poniższe wizytówki przedszkoli. Możliwe, że wybierzesz wśród nich placówkę dla Twojego dziecka.

Twoja wizytówka w Katalogu Firm

Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie

Dodaj firmę za darmo
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Elblągu

To warto wiedzieć

Okazje
od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto