Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rząd chce wesprzeć finansowo port w Elblągu. Wiceminister rozmawia z prezydentem: Jest możliwość dofinansowania portu do 100 mln zł

Witold Chrzanowski
Witold Chrzanowski
Rząd chce wesprzeć finansowo port w Elblągu
Rząd chce wesprzeć finansowo port w Elblągu Ministerstwo Aktywów Państwowych
Czyżby to koniec konfliktu wokół portu w Elblągu? Na zorganizowaną przez opozycję antyrządową konferencję, w której obecne władze państwowe zostały oskarżone - przez senatora Jerzego Wcisłę (PO) - o to, że chcą "ukraść" port miastu, władze państwa odpowiedziały wyciągnięciem ręki w stronę władz Elbląga.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi portu w Elblągu. Zorganizował je wiceminister Andrzej Śliwka, a obok niego wzięli w nim udział m.in. poseł Leonard Krasulski (PiS), prezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor Zarządu Portu Arkadiusz Zgliński.

- Potwierdziliśmy wcześniejsze deklaracje, że Skarb Państwa jest gotów zaangażować się kapitałowo i finansowo w rozwój i modernizacje portu w Elblągu. Wypracowana przeze mnie, wspólnie z posłem Leonardem Krasulskim i ministrem Markiem Gróbarczykiem koncepcja, zakłada możliwość dofinansowania portu kwotą do 100 mln zł pod jego rozbudowę i modernizację, a w konsekwencji objęcie przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego - poinformował wiceminister Andrzej Śliwka i dodał: - Przekop Mierzei Wiślanej jest ogromną szansą dla Elbląga, dlatego też wbrew malkontentom nie możemy stracić okazji aby wreszcie port w Elblągu, zaczął służyć mieszkańcom miasta, regionu i Polski.

Jak stwierdził przedstawiciel rządu, "struktura umowy z władzami Elbląga wymaga uszczegółowienia i prac roboczych, ale zaplanowane są już dalsze rozmowy w kwestii portu".

- Dziękuję za merytoryczną rozmowę i zrozumienie tych kwestii przez prezydenta Elbląga i dyrektora Arkadiusza Zglińskiego. Przechodzimy do wspólnej realizacji koncepcji - powiedział Andrzej Śliwka.

Jak podkreślił wiceminister, prezes Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie w swoim programie powtarzają, że w Elblągu musi powstać czwarty port RP, który będzie miał status portu o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Odnosząc się do zarzutów senatora Wcisły, wiceminister Śliwka stwierdził krótko:

- Działania pana Wcisły są prowadzone na szkodę Elbląga. W celu uzyskania doraźnej korzyści politycznej chce blokować działania rozwojowe w Elblągu. Jako radny i senator nie pokazał się jako skuteczny ambasador miasta i regionu, to niech przynajmniej nie przeszkadza tym, którzy chcą, aby Elbląg i nasz region się rozwijał - podkreślił.

ZOBACZ TEŻ:
Rząd chce, by port w Elblągu przejęło państwo. Samorząd nie inwestuje w jego modernizację. ZDJĘCIA

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto