Sport. Kolejna porażka Olimpii Elbląg. Niepowodzeń elbląskich piłkarzy ciąg dalszy

(RK)
W wyjazdowym meczu 10 kolejki III ligi elblążanie tym razem nie sprostali w Radomiu miejscowemu Radomiakowi, przegrywając 0-3. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie meczu, w przeciągu 22 minut.

Olimpia jechała na to spotkanie w okrojonym poprzez kontuzje składzie, bez Jarentowskiego, Ciesielskiego i Gruszczyńskiego. Trener Tomasz Wichniarek dokonał także kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Krzysztofa Hyza zastąpił w bramce Andrzej Szyszko, zaś Arkadiusza Kopruckiego w obronie Ernest Matusewicz.
Radomiak już od samego początku mocno ruszył na bramkę gości. Szybko to przyniosło efekt w postaci pierwszej bramki. Jej autorem, po dośrodkowaniu Daniela Barzyńskiego i strzale głową, okazał się Dominik Dukalski. Olimpia próbowała za wszelką cenę wyrównać stan meczu, jednak natknęła się na jedną z kontr gospodarzy. W 32 minucie Maciej Lesisz na pełnym biegu przejął piłkę po błędzie Matusewicza, i w sytuacji sam na sam strzelił mocno obok bramkarza i było 2-0. Sześć minut później radomianie zadali nokautujący cios. Futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na 15 metr wypiąstkował Szyszko. Dobiegł do niej Lesisz i pięknym strzałem z powietrza umieścił ją w siatce. Wynik meczu mogli powiększyć jeszcze Barzyński i Czpak, jednak tym razem Szyszko interweniował bezbłędnie.
Zmiana stron przyniosła zmianę stylu gry radomian. Więcej z gry w drugiej odsłonie meczu mieli elblążanie, jednak w bramce Radomiaka dobrze spisywał się Piotr Banasiak, który wybronił groźne strzały m.in. Mateusza Roszaka i Piotra Trafarskiego.
Po meczu trener Wichniarek powiedział: „Gratuluję Radomiakowi zwycięstwa. Był lepszym zespołem. Szkoda dwóch straconych goli po stałych fragmentach gry. Nie radzimy sobie niestety z tym elementem. Mam także pretensje do arbitra, który nie podyktował rzutu karnego, a ukarał mojego piłkarza żółtą kartką.”

Radomiak Radom – Olimpia Elbląg 3-0 (3-0).
Bramki: 1-0 Dukalski (16’), 2-0 Lesisz (28’), 3-0 Lesisz (38’).
Radomiak Radom: Banasiak - Bobrowski, Michalski, Sikorski, Wachowicz (86' Skorupka), Dukalski (71' Wlazło), Rosłaniec, Czpak, Oziewicz (78' Sobieska), Lesisz (71' Janik), Barzyński.
Olimpia Elbląg: Szyszko – Bogdanowicz, Mazurkiewicz, Matusewicz (66’ Koprucki), Kitowski (46’ Lepka), Wróblewski, Sambor (81’ Tomczyk), Roszak, R.Anuszek (60’ M.Anuszek), Fedoruk, Trafarski.
Żółte kartki: Wachowicz (Radomiak) – Szyszko, Mazurkiewicz, Sambor, Wróblewski, Trafarski (Olimpia).
Sędzia: Marcin Woś (Zamość).
Widzów: 1750 (ok. 80 z Elbląga).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?