Sport. Piłkarki ręczne zdobyły punkty. Cenne zwycięstwo szczypiornistek Startu

(RK)
Pomimo wysokiego 12-bramkowego zwycięstwa nad beniaminkiem Słupią Słupsk piłkarski ręczne elbląskiego Startu nie zachwyciły, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Pomimo wysokiego 12-bramkowego zwycięstwa nad beniaminkiem Słupią Słupsk piłkarski ręczne elbląskiego Startu nie zachwyciły, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mecz stał na średnim poziomie a obie ekipy popełniły wiele błędów. Co jednak najistotniejsze, dwa punkty pozostały w Elblągu i wzbogaciły skromny dorobek Startu.

Elblążanki zgodnie z planem ograły ostatnie w tabeli, młode i mało doświadczone zawodniczki ze Słupska. Pierwsze minuty to wyrównana gra obu drużyn. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Magdalena Dolegało. W kolejnych minutach niespodziewanie na prowadzenie 4-3, wyszły przyjezdne. Na Start podziałało to jak płachta na byka, bo kolejne gole zdobywały już tylko gospodynie i wypracowały sobie czterobramkową przewagę (8-4). Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka na parkiecie, po której z dwubramkową przewagą 15-13 do szatni schodziły elblążanki.
Tuż po przerwie do jednej bramki przewagę zniwelowała Agnieszka Łazańska-Korewo, jednak z każdą kolejną minutą na parkiecie istniały już tylko gospodynie. W 35 min. po trafieniu Dolegało było 18-15, chwilę później rzut karny ofiarnie wybroniła Iwona Łoś, która rozgrała bardzo dobre zawody. W 39 minucie spory aplauz kibiców otrzymała Katarzyna Szklarczuk. Niezwykle doświadczona piłkarka Startu zdobyła bramkę rzutem przez całe boisko. Pomiędzy 47 a 52 minutą gospodynie przy stanie 22-18, nie tracąc żadnej bramki pięciokrotnie skutecznie rzucały do siatki przeciwnika i prowadziły już różnicą 9 trafień. W samej końcówce rozstrzelała się Katarzyna Tutaj, która w ostatnich sekundach ustaliła wynik meczu na 33-21 dla gospodyń.
Następny mecz elbląski Start rozegra u siebie w sobotę 10 listopada z Ruchem Chorzów. Będzie to jednocześnie ostatni mecz pierwszej części sezonu.

Start Elbląg – Słupia Słupsk 33-21 (15-13)
Skład Startu: Miecznikowska, Łoś, Ziajka – Dolegało 6, Tutaj 6, Szklarczuk 5, Mihdaliova 4, Stelina 4, Sądej 3, Joszczuk 2, Żurawska 2, Cekała 1, Wiśniewska, Frąckiewicz.
Pozostałe wyniki 9 kolejki ekstraklasy kobiet:
Interferie Zagłębie Lubin - SPR Safo Lublin 33-25, Zgoda Ruda Śląska - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 23-25, MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - Finepharm Carlos Jelenia Góra 30-32, Łącznościowiec Szczecin - Ruch Chorzów 18-29, Politechnika Koszalin – Łączpol Gdynia 32-36.