Święto Niepodległości Elbląg 2019. Świętowanie na sportowo, czyli VI Elbląski Bieg Niepodległości [zdjęcia]

Patrycja Ochab
Na sportowo – tak też można uczcić 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. VI Bieg Niepodległości w Elblągu to jeden z punktów programu obchodów Święta Niepodległości. Na starcie stanęło prawie 600 zawodników.

To był wymagający bieg. Pogoda nie sprzyjała, jednak prawie 600 zawodników stanęło na starcie VI Biegu Niepodległości, aby w ten sposób uczcić narodowe święto. Dystans to 10 km. Biegacze musieli więc pokonać trzy pętle po 3333 m. Trasa wiodła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Armii Krajowej, 12 Lutego i powrót na ulicę Teatralną.

VI Bieg Niepodległości Elbląg

Najszybszym zawodnikiem okazał się Marcin Spustek z Elbląga. Pokonanie 10 kilometrów zajęło mu 34 minuty 32 sekundy. Jako drugi linię mety przekroczył Adam Serocki (34 minuty 47 sekund), a trzeci był Jakub Ossowski (35 minut 8 sekund).

Wśród pań triumfowała Beata Niemyjska. Dystans 10 km pokonała z czasem 39 minut i 4 sekund. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Jakimczuk (39 minut 52 sekundy). Jako trzecia na linii mety zameldowała się Anna Kukuć-Kwapiszewska (41 minut 26 sekund).
Rywalizacja trwała również w kategorii sztafet. Niecałych 35 minut potrzebowała pierwsza sztafeta na pokonanie 10 km. Zwycięzcami okazała się drużyna Nagy Team (Kacper Lewalski, Michał Rodziewicz, Dominik Rudawski) – 34 minuty 44 sekundy. Druga na mecie była sztafeta IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu (Jakub Branecki, Jakub Jędrzejak, Piotr Pluciński) – 38 minut 54 sekundy. Natomiast jako trzeci linię mety przekroczył zawodnik drużyny BSB Barczewo Biega (Tomasz Kozłowski, Przemysław Menziński, Bartosz Zając) – 39 minut 5 sekund.

Święto Niepodległości. Obchody 11 listopada w Elblągu. Elblą...