Techtrans Darad ograł brązowych medalistów na ich terenie

[email protected]
Jest nowy trener, są nowe nadzieje RAFAŁ KADŁUBOWSKI [email protected] Szczypiorniści Techtransu Darad jechali do Kielc na mecz z Vive, trzecim zespołem poprzedniego sezonu, z nowym trenerem i zamiarem ...

Jest nowy trener, są nowe nadzieje
RAFAŁ KADŁUBOWSKI
Szczypiorniści Techtransu Darad jechali do Kielc na mecz z Vive, trzecim zespołem poprzedniego sezonu, z nowym trenerem i zamiarem sprawienia niespodzianki. Mało kto spodziewał się jednak, że przegrywający mecz za meczem elblążanie byli w stanie urwać choć punkt, zajmującym obecnie czwarte miejsce w tabeli, gospodarzom. Tymczasem to, co było niemal nie
do wykonania, stało się możliwe. Skazany na pożarcie Techtrans pokonał w Kielcach Vive!

Jak się okazało do zwycięstwa wystarczyła zmiana trenera, który odpowiednio umotywował swoich podopiecznych. Tym owym nowym trenerem jest gdańszczanin Ryszard Słaba, który na tym stanowisku zastąpił Ludwika Fonferka. Poprzedni szkoleniowiec elbląskich piłkarzy podał się do dymisji z powodu słabych wyników osiąganych przez jego zespół. Początek meczu w Kielcach nie zapowiadał niespodzianki. Po 7 minutach i trafieniu Mateusza Jachlewskiego gospodarze prowadzili 3:1. Po pierwszym
kwadransie nastąpiło jednak przełamanie ze strony Techtransu, który po bramce Mariusza Babickiego objął pierwsze prowadzenie w tym meczu 6:5. Do samego końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka. Vive co prawda jeszcze dwukrotnie wygrywało (7:6 i 9:8), ale to goście schodzili na przerwę prowadząc 12:10. Druga odsłona tego meczu to jeszcze lepsza gra elblążan, a zwłaszcza
pary Mariusz Gujski - Michał Janusiewicz. Szczypiorniści Techtransu na niewiele pozwolili gospodarzom. Jedyne na co było stać kieleckie Vive w tym dniu, to doprowadzenie do remisu 12:12, tuż po wznowieniu meczu. Przedostatni zespól ekstraklasy od tego momentu powiększał swoją przewagę, która w 50 minucie wyniosła aż 7 bramek (24:17). Ostatnie minuty to zryw kielczan, którzy odrobili straty do jednej bramki (25:24). Na szczęście elblążanie przetrzymali napór i to oni, przede wszystkim dzięki wielkiej ambicji i woli walki, zainkasowali komplet punktów.

Vive Kielce -Techtrans-Darad Elbląg 24:25 (10:12)
Vive: Bernacki, Kubiszewski – Jachlewski 4, Podsiadło 4, Żółtak 4,