Trzecioligowa Olimpia kompletuje kadrę na wiosnę. Gra jest coraz lepsza

RAFAŁ KADŁUBOWSKI
Powoli krystalizuje się kadra trzecioligowej Olimpii Elbląg na rundę wiosenną rozgrywek III ligi. Gra elblążan także wygląda już coraz lepiej. W minioną sobotę Olimpia zremisowała z drugoligowym ŁKS Łomża 1:1 i ...

Powoli krystalizuje się kadra trzecioligowej Olimpii Elbląg na rundę wiosenną rozgrywek III ligi. Gra elblążan także wygląda już coraz lepiej.

W minioną sobotę Olimpia zremisowała z drugoligowym ŁKS Łomża 1:1 i zaprezentowała się o wiele korzystniej od wyżej notowanego rywala. Co należy podkreślić, Olimpijczycy zagrali w tym meczu bez siedmiu zawodników, którym trener Tomasz Wichniarek dał odpocząć. W Kętrzynie, gdzie odbył się sparing, nie zagrali: Piotr Trafarski, Michał Chmielecki, Damian Sędziak, Tomasz Sambor, Wojciech Kitowski, Michał Tomczyk i Adam Niedźwiedzki.
Mimo sporych braków kadrowych, piłkarze Olimpii dominowali na boisku i gdyby tylko dopisała skuteczność, powinni śmiało wygrać z drugoligowcem. Wynik meczu szybko otworzył Anton Kolosow, który w 5 minucie wykorzystał podyktowany za faul na nim rzut karny. Przeciwnik wyrównał dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to idealnym strzałem z dystansu w samo okienko, popisał się Tomasz Bzdęga. Dobrych okazji strzeleckich w drugiej połowie nie wykorzystali jeszcze m. in. Anton Kolosow, Mateusz Ptaszyński (trafił w poprzeczkę) oraz Maciej Zając.
W elbląskiej drużynie testowany był 24-letni napastnik drugoligowego Tura Turek Jacek Pieprzyk. Wychowanek łódzkiego Widzewa spodobał się trenerom Olimpii, ale to czy ostatecznie zasili elbląski zespół, zależy od rozmów między klubem a zawodnikiem. W Olimpii sprawdzanych było także trzech zawodników z Białorusi: bramkarz i dwóch pomocników, ale od razu zostali odesłani do domu. – Nie potrzeba nam zawodników, którzy prezentują poziom podobny co ci z Elbląga, których już posiadamy – skwitował krótko Jerzy Fiłonowicz, drugi trener Olimpii.
Olimpia Elbląg – ŁKS Łomża 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Kolosow (5’). 1:1 Bzdęga (45’).
Olimpia: Szyszko – Ptaszyński, Kowalczyk, Koprucki, Anuszek, Kolosow, Ciesielski, Wróblewski, Roszak, Lepka, Pieprzyk.
Na zmiany wchodzili: Hyz, Bogdanowicz, Treszczotko, Zając oraz bramkarz i dwóch pomocników z Białorusi.
Wiadomo już, że barwy Olimpii w rundzie wiosennej reprezentować będą sprawdzeni już wcześniej piłkarze: obrońca Zatoki Braniewo Mateusz Ptaszyński oraz Andrzej Treszczotko z Cresovii Siemiatycze. Obaj zostali wypożyczeni. Po swoją kartę na Ukrainę pojechał z kolei Anton Kolosow. Jego transfer do Olimpii jest już niemal przesądzony.
Szkoleniowcy elbląskiego zespołu nadal jednak mają zmartwienie, co do obsady lewej strony boiska.
– Wciąż szukamy wzmocnień na pozycje lewego obrońcy i lewego pomocnika, dlatego na najbliższych sparingach sprawdzimy dwóch piłkarzy grających na tej stronie – zdradza trener Fiłonowicz.