Warmia i Mazury. Siatkarskie wyjazdy na plus

pes
* AZS AWF Biała Podlaska - Pol.KS Jurand Szczytno 2:3 (21, -17, -20, 23, -10) Jurand: T. Kozłowski, Urbanowicz, Wiśniewski, Dynkowski, Budny, Babińczuk, Fiedorow (libero) oraz Polechoński, Zawalniak, Maksymiuk, ...

* AZS AWF Biała Podlaska - Pol.KS Jurand Szczytno 2:3 (21, -17, -20, 23, -10)

Jurand: T. Kozłowski, Urbanowicz, Wiśniewski, Dynkowski, Budny, Babińczuk, Fiedorow (libero) oraz Polechoński, Zawalniak, Maksymiuk, Karwowski
Gospodarze, aby myśleć o miejscu w czołowej czwórce, musieli ten mecz wygrać. Postawili więc liderowi trudne warunki, doprowadzając nawet do tie-breaka. W piątym secie górę wzięła jednak rutyna Juranda, a we właściwym momencie zaskoczył też blok gości.

Udany występ zaliczył w Białej Podlaskiej m.in. Polechoński, który po dłuższej przerwie powrócił do składu Juranda, świetnie zastępując na rozegraniu Kozłowskiego. Siatkarze AZS AWF nie radzili sobie zwłaszcza z powstrzymaniem ataków z krótkiej Babińczuka i Wiśniewskiego.

DzIęki tej wygranej Jurand zapewnił sobie pierwsze miejsce po zasadniczej części sezonu (w play off zagra z czwartym zespołem ligi).

* Net Ostrołęka - AZS UWM II Olsztyn 2:3 (-19, 22, 22, -23, -11)

AZS UWM: Pieśniak, Mierzejewski, Kasprowicz, Kempisty, Kurian, Szabelski, Andrzejewski (libero) oraz Lis, Główczyński

Olsztynianie wywieźli cenne zwycięstwo z Ostrołęki, mocno przybliżając się do gry o miejsca 1-4. Kluczowy dla losów meczu okazał się czwarty set, wygrany po zaciętej walce przez AZS. Tie-break toczył się już pod dyktando gości. Ich trener Józef Kopaczel był zadowolony m.in. z postawy juniorów Lisa i Główczyńskiego, którzy w trakcie spotkania udanie zastąpili Kuriana i Szabelskiego.

Na zakończenie rundy zasadniczej (2 lutego) Jurand zagra na wyjeździe z OKSiW Warka, a AZS UWM II w Warszawie z MOS Wola.