Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WORD w Elblągu zawiesił egzaminy praktyczne na prawo jazdy, dołączając do ogólnopolskiego protestu. Kursanci muszą poczekać

Anna Szade
Anna Szade
WORD Elbląg
O „perturbacjach na egzaminach” pisze Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu w oficjalnym komunikacie, informując, że od 14 do 16 września odbywać się będą wyłącznie teoretyczne egzaminy na prawo jazdy. To jeden z głównych ośrodków, w których uprawnienia zdobywają mieszkańcy Malborka.

Komunikat o zawieszeniu egzaminów praktycznych pojawił się na stronie internetowej placówki.
- Uprzejmie informujemy, że w dniach 14 – 16 września 2022 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu będą odbywać się wyłącznie egzaminy teoretyczne. Egzaminy  praktyczne wyłącznie w nadzwyczajnych przypadkach – czytamy w krótkiej informacji.

Pracownicy WORD przepraszają za utrudnienia, a zainteresowanych zapraszają do śledzenia strony www.word.elblag.pl. To nie jest nowa sytuacja, wcześniej ośrodek informował o zawieszeniu egzaminów praktycznych 13 września.
Środowisko egzaminatorów na prawo jazdy domaga się podwyżek.

My nie wnosimy o podwyżki, a o urealnienie naszego wynagrodzenia. W 2007 r. najniższa pensja egzaminatora była w wysokości 1,5 średniego krajowej. Dziś to kwota ok. 6000 zł netto. Tyle powinien zarabiać początkujący egzaminator. A dziś taka osoba zarabia poniżej 3000 zł netto - tłumaczy Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP.

ZOBACZ TEŻ:
Część środowych (14.09.2022) egzaminów na prawo jazdy w Gdańsku i Gdyni odwołana. Egzaminatorzy wznowili protest

Drugi postulat dotyczy zmiany systemu egzaminowania, które Komitetu Egzaminatorów RP uznał za zbyt archaiczne jak na obecne czasy.

Kursanci nie są zadowoleni, bo dla wielu osób egzamin na prawo jazdy to stres, do którego muszą się przygotować. Pod jednym z komunikatów elbląskiego WORD zaroiło się od komentarzy.

Rozumiem, że egzaminatorzy mają prawo domagać się godnego wynagradzania, natomiast niezrozumiałym jest brak empatii z ich strony, przecież większość osób na dzień egzaminu planuje wolny dzień, wykupuje dodatkowe godziny jazdy, jednym słowem poświęca mnóstwo czasu, energii i pieniędzy. Dlaczego jeśli kursant nie przyjdzie na egzamin to ponosi konsekwencje finansowe (przepada opłata za egzamin) a jeśli nie stawi się egzaminator to nic się nie stało – pisze jeden z internautów.

Ale część wspiera egzaminatorów, którzy domagają się zmian.

Każdy protest jakiejś grupy zawodowej będzie uciążliwy dla społeczeństwa. Nie oczekuję empatii od pielęgniarki, która odejdzie od łóżka pacjenta, kolejarza, który nie poprowadzi pociągu, nauczyciela, który zostanie w domu i uczeń będzie na zdalnym. Egzaminatorzy mają mieć empatię. Walczą o swoje i przepraszają za każdym razem samych zdających - dodaje inna komentująca.

Szkoły nauki jazdy w powiecie malborskim. Jak kursanci radzą...

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto