Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Rozmaitości Elbląg

  Sortuj według:
  • Marek Krajewski skończył nową powieść. Eberhard Mock powraca!

   Wielbiciele Eberhard Mocka, głównego bohatera powieści Marka Krajewskiego już mogą zacierać ręce. Pisarz poinformował na swoim oficjalnym fanpejdżu, że ukończył nową książkę, a jej tytuł to "Moloch".

  • Palenie tytoniu: ostrzeżenia na pudełkach nie działają, alternatywy dla papierosów - tak

   Wśród palących Polek krąży dowcip oparty ponoć na prawdziwym zdarzeniu: do kiosku przychodzi mężczyzna w średnim wieku i prosi o paczkę papierosów. Płaci, bierze do ręki pudełeczko, ma już odejść, ale w oczy rzuca mu się ostrzeżenie na opakowaniu: „Palenie powoduje zaburzenia potencji”. Palacz wraca i mówi: „Bardzo panią przepraszam, ale może mi pani podmienić na tę z rakiem?”

  • Papierosy już nie w głównej roli. Powoli odchodzą na drugi plan. Czy całkowicie znikną z hollywoodzkich filmów?

   „Przeżyłem, ale zostałem okaleczony. Większość mojej krtani została usunięta. Mam problemy z mówieniem, inni mają kłopot, aby mnie zrozumieć” – te poruszające słowa napisał Joe Eszterhas na łamach „The New York Times” w 2002 roku. Wybitny amerykański scenarzysta, węgierskiego pochodzenia, jest autorem kilkunastu scenariuszy, w tym wielu ze scenami palenia w „roli głównej”.

  • 155 lat wrocławskiego ogrodu zoologicznego [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

   W piątek (10 lipca) wrocławski ogród zoologiczny obchodzi swoje 155-lecie. Dziś jest to najstarszy i najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce. A licząc tylko te placówki, które działają do dzisiaj, mieści się on w pierwszej dwudziestce najstarszych na świecie! O jego historii przeczytajcie poniżej.

  • To są pazury! Zobaczcie najgorsze pomysły na manicure [GALERIA ZDJĘĆ]

   Do czego zdolne są kobiety, które chcą mieć niebanalny manicure? Zobaczcie 40 najdziwniejszych stylizacji paznokci, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

  • Masz tak na nazwisko? Nie tylko ty! Zobacz, ile osób nazywa się dokładnie tak samo

   Nowak czy Kowalski? Te dwa nazwiska od dawna znajdują się na podium popularności i potrafi je wytypować - w ciemno - praktycznie każdy. Jak wyglądają pozostałe miejsca? Przedstawiamy ranking 15 najpopularniejszych nazwisk w Polsce - zarówno żeńskich, jak i męskich. Sprawdźcie, czy znajdujecie się w czołówce. Liczba na grafikach wskazuje, ile osób nosi dane nazwisko (stan na styczeń 2018 r.)