Znamy finalistów turnieju Red Bull King Of The Rock z Elbląga

redakcja
Dominik Sadowski
Czwarte eliminacje tego cyklu odbyły się 19 czerwca w Porcie Miejskim i przyciągnęły 33 zawodników. Pomimo kapryśnej pogody udało się wyłonić najlepszą czwórkę, która 27 czerwca zagra w Warszawie z finalistami z sześciu innych miast. Stawką turnieju w stolicy będzie reprezentacja Polski w międzynarodowym finale turnieju w Stambule.

W Elblągu zwyciężył Paweł Pawłowski, który w ostatnim meczu pokonał Piotra Renkiela. W walce o trzecią pozycję Michael Hicks ograł Michała Sokalskiego.

Red Bull King of the Rock to streetballowym turniej koszykarski, który po raz pierwszy odbywa się w Polsce. 33 zawodników zagrało w 5-minutowych rozgrywkach eliminacyjnych 1 na 1. Pomimo przerwy technicznej spowodowanej ulewnym deszczem, nikt nie poddał się i walka trwała do samego końca.

W meczu o trzecie miejsce Michael Hicks popisał się przepięknym stylem, pełnym crossoverów, zwodów i kozłowania między nogami. W drugiej połowie powiększył swoją przewagę nad Michałem Sokalskim i dopełnił swojego zwycięstwa efektownym wsadem, uzyskując wynik 22:12. Nie mniej emocji zagwarantowali Paweł Pawłowski i Piotr Renkiel, prywatnie przyjaciele z drużyny streetballowej, którzy stoczyli zacięty pojedynek o pierwszą pozycję na podium. Zaprezentowali festiwal rzutów za 3 punkty, idąc łeb w łeb przez większą część spotkania. Przewagą 3 punktów (20:17) zwyciężył Paweł Pawłowski.

- W warszawskim finale zmierzą się najmocniejsi zawodnicy, dlatego będę jeszcze pracował nad swoją wydolnością. Te pięć minut gry jest bardzo intensywne – w obronie nie odpoczywamy, w ataku dajemy sto procent, dlatego trzeba być dobrze przygotowanym. Za tydzień na pewno pojadę walczyć o zwycięstwo - zapowiada Paweł Pawłowski, najlepszy zawodnik elbląskiego turnieju.

Nagrodą dla zwycięzcy polskiej edycji zawodów jest wyjazd na światowy finał Red Bull King of the Rock, który odbędzie się 29 sierpnia 2015 roku w Stambule.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0