Zwycięzca meczu znany był już przed przerwą. Kwidzyńska lekcja szczypiorniaka

RAFAŁ KADŁUBOWSKI
Szczypiorniści elbląskiego Techtransu Daradu znajdują się ostatnio w głębokim kryzysie. W dziewiątym meczu doznali siódmej z rzędu porażki. Elblążanie mają na swoim koncie także jedno zwycięstwo i jeden remis, które ...

Szczypiorniści elbląskiego Techtransu Daradu znajdują się ostatnio w głębokim kryzysie. W dziewiątym meczu doznali siódmej z rzędu porażki. Elblążanie mają na swoim koncie także jedno zwycięstwo i jeden remis, które zanotowali w pierwszych dwóch kolejkach.

Niestety nie zanosi się na to by ten stan miał się poprawić. W zeszłą sobotę Techtrans przegrał we własnej hali z MMTS Kwidzyn 25-33.
Początek meczu napawał optymizmem. Pierwsi, po celnym rzucie Michała Waszkiewicza, co prawda bramkę zdobyli goście, jednak chwilę później po trafieniach Łukasza Cielątkowskiego i Grzegorza Perwenisa elblążanie prowadzili 2-1. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie Techtransu w tym meczu. Szyki gospodarzom znacznie popsuła kontuzja Macieja Borsukowicza, który już w 6 minucie musiał opuścić parkiet. Z każdą kolejną minutą przewaga kwidzynian rosła. W 13 minucie po bramce Witaszaka było 8-3 dla gości, w 22 min. już 14-8, a na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy przyjezdni prowadzili różnicą 8 goli – 18-10. Kolejnym znacznym osłabieniem Techtransu było w 28 minucie wykluczenie z gry Michała Janusiewicza, który po trzech przewinieniach obejrzał czerwoną kartkę. W ostatnich minutach pierwszej odsłony meczu słabo prowadzący te zawody arbitrzy wysłali na ławkę kar aż czterech elbląskich szczypiornistów, co skwapliwie wykorzystali goście, którzy na przerwę schodzili wysoko prowadząc 20-10.
W drugiej połowie pogodzeni już z porażką gospodarze próbowali jedynie zniwelować rozmiary przegranej i to im się w ostatnich minutach spotkania udało. W 56 minucie po trafieniu Cielątkowskiego elblążanie przegrywali już tylko 24-30. Wcześniej jednak MMTS posiadał tak wielką przewagę, jak np. w 41 min. kiedy to prowadził 27-15, że o odrobieniu strat miejscowi mogli tylko pomarzyć. Ostatecznie zespół z Kwidzyna pokonał Techtrans Darad 33-25.

Techtrans Darad Elbląg – MMTS Kwidzyn 25-33 (10-20)

Techtrans Darad: Głębocki, Wróbel – Marzec 2, Cielątkowski 3, Perwenis 4, Dukszto 2, Borsukowicz, Jankowski 5, Korzeniowski, Gujski 1, Fonferek, Janusiewicz 2, Babicki 6, Malandy. Kary: 20 minut.
MMTS Kwidzyn: Gawlik, Suchowicz, Jedowski - Krieger 2, Kawczyński 1, Mroczkowski 4, Wardziński 1, Marhun 2, Urbanowicz 4, Markuszewski 6, Witaszak 2, Janiszewski 2, Czertowicz 1, Waszkiewicz 8. Kary: 14 minut.

Pozostałe wyniki 9 kolejki:

Olimpia Piekary Śląskie - Wisła Płock 24-38, Chrobry Głogów - Azoty Puławy 30-28, AZS AWFiS Gdańsk - Zagłębie Lubin 29-32, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Miedź Legnica 33-29, Vive Kielce - Warmia Traveland Olsztyn 39-31.

Elbląski zespół najbliższy mecz rozegra już w tę sobotę na wyjeździe. Przeciwnikiem Techtransu będzie kieleckie Vive. Elblążan ponownie na własnym parkiecie będzie można obejrzeć 17 listopada. Wówczas to elbląscy szczypiorniści w hali MOS przy ul. Kościuszki zagrają derby województwa z Warmią Traveland Olsztyn. Pojedynek ten zakończy pierwszą część sezonu.
Pary 10 kolejki (10-11 listopada):
Vive Kielce - Techtrans Darad Elbląg, MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Miedź Legnica - AZS AWFiS Gdańsk, Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów, Azoty Puławy - Olimpia Piekary Śląskie, Warmia Traveland Olsztyn - Wisła Płock.