32 Maratończyków z Elbląga ukończyło 12 Poznań Maraton

Źródło: Informacja prasowa
16.10.2012 w Poznaniu odbył się już 12 – największy w Polsce - bieg maratoński, który ukończyło 4619 osób. Elblążanie w liczbie 32 zawodników pokonali trudy przeszło 42 kilometrowej trasy i zameldowali się na mecie. Najlepszym zawodnikiem w naszym mieście okazał się Serocki Adam , który z wynikiem 2:56:36 zajął 74 miejsce OPEN.Drugi był Stefański Andrzej 2:58:14 (89 OPEN ), a trzeci Sawicki Patryk 2:59:39. Wśród Pań najlepszą okazała się Matlewska Marzena 3:32:36, która w kat.k-40 zajęła 4 miejsce. Druga była Niewiadomska Beata 3:44:56.Ten wynik to 10 miejsce w kat. K-40. Zaś trzecie elblążanka Kwiatkowska Iwona zajęła zaszczytne 3 miejsce w kat K-50 z wynikiem 3:51:39. Pani Rymiewicz Aleksandra ukończyła maraton na 34 pozycji w kat. k-45.

Pierwszy raz w historii elbląskich wyjazdów maratońskich sponsorem był Prezydent Miasta Grzegorz Nowaczyk. Organizacją zaś zajął się Depatramentu Sportu i MKS”TRUSO” Elbląg. Zawodnicy bardzo dziękują za to wsparcie i obiecują nadal pozytywnie promować nasze miasto na maratońskiej arenie.

Zawodnicy MKS”TRUSO” Elbląg sekcji Triathlon dzień wcześniej zaprezentowali wyskoki poziom startując w Biegu Maltańskim/Przemysława ( 323 uczestników ). Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Paulina Załucka z czasem ( 19’10” na 5km ), a Patryk Kowalski zajął 9 miejsce wśród mężczyzn z czasem ( 17’15” na 5km).