Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomysł na jesienny spacer w Elblągu. Stare Miasto, parki oraz formy przestrzenne, czyli nowe miejskie szlaki w Elblągu

Patrycja Ochab
Patrycja Ochab
Pomysł na spacer w Elblągu. Ciepłe i słoneczne wrześniowe dni skłaniają do krótkich lub dłuższych wycieczek. Jeśli nie macie pomysłu, gdzie wybrać się na spacer w Elblągu, z pomocą przychodzą nowe szlaki miejskie. Stare Miasto, elbląskie parki i formy przestrzenne - to główni bohaterowie wytyczonych nowych ścieżek.

Nowe szlaki miejskie w Elblągu

Szlak Starego Miasta, Szlak Parków oraz Szlak Form Przestrzennych - to nowe szlaki miejskie, które powstały w ramach unijnego projektu pn. „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu”.

- Nowe szlaki eksponują to co wyróżnia Elbląg – Stare Miasto, piękne, stare parki oraz „Otwartą Galerię” ponad sześćdziesięciu form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga. W ramach realizacji projektu pn. „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” na trasie o łącznej długości 16 km, oznakowano 69 obiektów - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga.

Aby ułatwić zwiedzanie miasta powstała aplikacja, która prowadzi przez kolejne punkty szlaków. Można się również dzięki niej dowiedzieć wielu ciekawostek o obiektach, które spotykamy na naszej trasie. Ponadto w Centrum Informacji Turystycznej dostępne są przewodniki pomagające w zwiedzaniu. Przewodnik oraz aplikacja dostępne są w językach polskim, niemieckim i angielskim.

Co obejrzeć w Elblągu?

Szlak Parków prowadzi przez sześć miejsc. Pokazuje Park Planty, Park Traugutta, Park Dolinka, Bażantarnię, Park Kajki oraz Park Modrzewie. Każdy z nich jest opisany, podana jest również lokalizacja i dokładna mapa.
Z kolei dzięki Szlakowi Form Przestrzennych możemy obejrzeć miejskie rzeźby powstałe podczas I Biennale Form przestrzennych, które odbyło się w Elblągu w 1965 roku. Formy przestrzenne wpisały się na dobre w elbląski krajobraz. W aplikacji możemy dowiedzieć się o twórcy każdej z rzeźb, ich lokalizacji i historii.
Szlak Starego Miasta pokazuje natomiast charakterystyczne dla Elbląga atrakcje znajdujące się na starówce.

Projekt obejmuje również konserwację 7 form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. Prace te są aktualnie realizowane. Całkowity koszt projektu to 547 674,73 zł, z czego 282 320,56 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto