Pomysł na jesienny spacer w Elblągu. Stare Miasto, parki oraz formy przestrzenne, czyli nowe miejskie szlaki w Elblągu

Redakcja
Pomysł na spacer w Elblągu. Ciepłe i słoneczne wrześniowe dni skłaniają do krótkich lub dłuższych wycieczek. Jeśli nie macie pomysłu, gdzie wybrać się na spacer w Elblągu, z pomocą przychodzą nowe szlaki miejskie. Stare Miasto, elbląskie parki i formy przestrzenne - to główni bohaterowie wytyczonych nowych ścieżek.

Nowe szlaki miejskie w Elblągu

Szlak Starego Miasta, Szlak Parków oraz Szlak Form Przestrzennych - to nowe szlaki miejskie, które powstały w ramach unijnego projektu pn. „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu”.

- Nowe szlaki eksponują to co wyróżnia Elbląg – Stare Miasto, piękne, stare parki oraz „Otwartą Galerię” ponad sześćdziesięciu form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga. W ramach realizacji projektu pn. „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” na trasie o łącznej długości 16 km, oznakowano 69 obiektów - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga.

Aby ułatwić zwiedzanie miasta powstała aplikacja, która prowadzi przez kolejne punkty szlaków. Można się również dzięki niej dowiedzieć wielu ciekawostek o obiektach, które spotykamy na naszej trasie. Ponadto w Centrum Informacji Turystycznej dostępne są przewodniki pomagające w zwiedzaniu. Przewodnik oraz aplikacja dostępne są w językach polskim, niemieckim i angielskim.

Co obejrzeć w Elblągu?

Szlak Parków prowadzi przez sześć miejsc. Pokazuje Park Planty, Park Traugutta, Park Dolinka, Bażantarnię, Park Kajki oraz Park Modrzewie. Każdy z nich jest opisany, podana jest również lokalizacja i dokładna mapa.
Z kolei dzięki Szlakowi Form Przestrzennych możemy obejrzeć miejskie rzeźby powstałe podczas I Biennale Form przestrzennych, które odbyło się w Elblągu w 1965 roku. Formy przestrzenne wpisały się na dobre w elbląski krajobraz. W aplikacji możemy dowiedzieć się o twórcy każdej z rzeźb, ich lokalizacji i historii.
Szlak Starego Miasta pokazuje natomiast charakterystyczne dla Elbląga atrakcje znajdujące się na starówce.

Projekt obejmuje również konserwację 7 form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. Prace te są aktualnie realizowane. Całkowity koszt projektu to 547 674,73 zł, z czego 282 320,56 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie