Karolewo w czołówce

lech
Dziewięć medali, w tym 3 złote, zdobyli uczniowie z Karolewa podczas mistrzostw Polski szkół rolniczych w zapasach stylu wolnego. Zawody odbyły się w Borkowicach (woj. mazowieckie).

Zawody odbyły się w Borkowicach (woj. mazowieckie). Wzięło w nich udział 134 zawodników z 22 szkół.

Podopiecznym trenera Ewarda Szypulskiego najbardziej powiodło się w rywalizacji kadetów, którzy siedem razy stawali na podium.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Sławomir Lipka (46 kg), Grzegorz Siarnecki (85 kg) i Daniel Szydłowski (100 kg). Srebrny medal zdobył Marcin Gryciuk (54 kg), a brązowe: Mateusz Bawalski (50 kg), Paweł Suchorowiec (58) i Rafał Niemczuk (69). W klasyfikacji zespołowej Zespół Szkół Rolniczych w Karolewie wyprzedzili jedynie uczniowie Szkoły Rolniczej z Pyrzyc.

Z turnieju juniorów uczniowie z Karolewa wywieźli dwa medale: Łukasz Szmyd (76 kg) - srebrny i Paweł Rzyp (54 kg) - brązowy.

Wyjazd ekipy karolewskich uczniów na mistrzostwa doszedł do skutku dzięki pomocy materialnej i organizacyjnej Rady Wojewódzkiej LZS oraz dyrekcji szkoły.