Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zima nas postraszyła. Bądźmy uważni, nie tylko na drogach

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
Zima, z jej urokiem i białym puchem, niesie ze sobą również pewne niebezpieczeństwa, zwłaszcza gdy deszcz miesza się z niskimi temperaturami, tworząc groźną gołoledź na chodnikach i ulicach. To zjawisko nie tylko stanowi wyzwanie dla kierowców, lecz również stawia przed każdym z nas obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Jak zaapelowała post. Sandra Knowska z ostródzkiej policji, zachowajmy więcej rozwagi i ostrożności na drogach.

Przede wszystkim, zanim wyruszymy w podróż, powinniśmy zaznajomić się z przepisami dotyczącymi jazdy w warunkach zimowych. Opony zimowe, właściwe oświetlenie oraz zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to kluczowe elementy, które pomagają minimalizować ryzyko wypadków drogowych. Kierowcy powinni także dostosować swoją prędkość do warunków atmosferycznych, unikając nagłych manewrów, które mogą prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Bardzo pomocne jest tu, tzw. "hamowanie silnikiem".

Wojciech Szymaniak

Nie tylko kierowcy narażeni są, na niebezpieczeństwo związane z marznącymi opadami deszczu. Piesi również muszą zachować szczególną ostrożność, poruszając się po chodnikach. Stosowanie odpowiedniego obuwia, które zapewnia dobrą przyczepność, oraz utrzymanie równowagi to kluczowe elementy bezpiecznego poruszania się. Ponadto, lokalne władze powinny bacznie monitorować stan chodników i dróg, usuwając lód i śnieg, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i kierowcom.

Wojciech Szymaniak

Bezpieczeństwo zimą, to również kwestia zdrowego rozsądku każdego z nas. Należy unikać zbędnych ryzyk, takich jak poślizgi, na oblodzonych powierzchniach, czy zbyt szybka jazda w trudnych warunkach. Ważne jest także dostosowanie planów podróży do warunków atmosferycznych, unikanie podróży w ekstremalnych warunkach, gdy to tylko możliwe.

Wojciech Szymaniak

Wniosek jest jasny - każdy z nas ma obowiązek zadbać o swoje i cudze bezpieczeństwo zimą. Przestrzeganie przepisów prawa, stosowanie się do zasad zdrowego rozsądku oraz wzajemna troska o innych uczestników ruchu drogowego są kluczowe, aby zminimalizować ryzyko wypadków i niebezpieczeństw związanych z marznącymi opadami deszczu. Wspólnym wysiłkiem społeczeństwa możemy uczynić zimowe miesiące bezpieczniejszymi dla wszystkich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zima nas postraszyła. Bądźmy uważni, nie tylko na drogach - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto