Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Elbląg - Inwestycje w port i edukację kluczem do sukcesu

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
Z tego, co tłumaczą przedstawiciele branży wynika kilka istotnych wniosków, dla Elbląga. Po pierwsze, inwestowanie w port jest niezwykle wartościowe dla rozwoju miasta i regionu. Porty mają ogromny potencjał twórczy, generując nowe miejsca pracy oraz napędzając lokalny biznes. Dotyczy to także Przekopu Mierzei, którego strategiczne dokumenty z 2014 roku zawierają prognozy dotyczące wpływu inwestycji na rynek pracy w regionie. Szacuje się, że do 2040 roku mogłoby powstać ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy.

Po drugie, konieczne jest inwestowanie w edukację. Branża morska potrzebuje wyszkolonej kadry zarówno w obszarze administracji, logistyki, jak i innowacji morskich czy budowy maszyn. To właśnie nasze uczelnie, szkoły zawodowe i średnie mają ważną rolę do odegrania w zapewnieniu odpowiednio przygotowanej siły roboczej. Musimy zacząć działać już teraz.

Po trzecie, konkurencja stale wzrasta. Inne małe porty morskie nie zamierzają czekać. Jednak Elbląg wciąż posiada największy potencjał rozwojowy spośród nich wszystkich. To niezwykła szansa, której nie możemy przegapić. Ważne jest, abyśmy podjęli działania, które pozwolą nam wykorzystać ten potencjał na naszą korzyść.

Wnioski płynące z tych rozmów są jasne - inwestycje w port i edukację są kluczowe dla przyszłego sukcesu Elbląga. Porty mają ogromną wartość gospodarczą i społeczną, a wokół nich rozwija się biznes i napływają znaczne środki finansowe. Jednocześnie, rozwijając nasze programy edukacyjne, możemy zapewnić odpowiednio wykwalifikowaną siłę roboczą, która sprosta potrzebom branży morskiej. Nie możemy także zapominać o rosnącej konkurencji - musimy działać teraz, aby zabezpieczyć naszą przewagę rozwojową. Elbląg ma ogromny potencjał, którym powinniśmy się jak najszybciej zająć, aby zagwarantować sobie pomyślną przyszłość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elbląg - Inwestycje w port i edukację kluczem do sukcesu - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto