Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marzec 2024 w Elblągu: Przegląd najważniejszych wydarzeń lutego 2024

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Elbląga najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa: „...czy to jest kochanie?” W Elblągu z udziałem ponad 30 artystów”?

Przegląd lutego 2024 w Elblągu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa: „...czy to jest kochanie?” W Elblągu z udziałem ponad 30 artystów

W dniach 15-17 marca 2024 roku, odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa: „...czy to jest kochanie?” zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 30 artystów z całej Polski, którzy poprzez różnorodne prezentacje artystyczne i koncerty zainspirują publiczność do refleksji, nad naturą miłości, w jej romantycznym wymiarze oraz w kontekście relacji międzyludzkich.

📢 Ekscytujący Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie w Elblągu

MOSiR Elbląg serdecznie zaprasza miłośników hokeja na lodzie i entuzjastów sportów zimowych na niezwykły Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie, który odbędzie się w dniach 2-3 marca na Lodowisku Helena w Elblągu.

📢 Adrenalina Klub Sportowy podpisuje 20-letnią umowę na dzierżawę terenu przy ul. Kwiatkowskiego

Prezydent Witold Wróblewski oficjalnie podpisał umowę na dzierżawę działek przy ul. Kwiatkowskiego z Adrenalina Klub Sportowy Sp. z o.o. Np. – zwycięzcą przetargu, otwierając nowy rozdział w zagospodarowaniu tego obszaru.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Elbląg: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Elbląga. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Elbląg: Sukcesy uczniów w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym

27 lutego bieżącego roku w Urzędzie Miejskim w Elblągu, miało miejsce emocjonujące wydarzenie - międzyszkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym. W zawodach wzięły udział dwuosobowe zespoły z ośmiu szkół ponadpodstawowych z terenu Elbląga.

📢 Rolnicy w Polsce ogłaszają wielkie protesty 20 lutego w obronie przyszłości gospodarstw

Dzisiaj rolnicy w Polsce przystępują do kolejnej fali strajków, walcząc o opłacalność produkcji rolnej i przetwórczej. Planują blokady w ramach protestu, który ma miejsce 20 lutego 2024 roku. Głównym problemem, według rolniczej Solidarności, jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy po otwarciu granicy UE z tym krajem.

📢 Mapa online protestów rolników w dniu 20 lutego 2024 roku. Sprawdź gdzie będą blokady

100 blokad i nawet 30 tysięcy ciągników na ulicach całej Polski.. Ogólnopolski protest rolników we wtorek 20 lutego 2024 r. spowoduje duże utrudnienia w ruchu w całym kraju.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Narodziny rzeki. Koniecznie trzeba odwiedzić Czarci Jar w Drwęcku

Drwęca jest dwustukilometrowym, niezwykle malowniczym dopływem Wisły. Kończy bieg pod Toruniem, a rodzi się w Drwęcku. Aby posmakować walorów tego mało znanego zakątka Mazur, warto poświęcić cały dzień na wędrówkę. To nie tylko unikalne ukształtowanie Czarciego Jaru, krystaliczna woda, ale też interesujące historyczne ślady z I i II wojny światowej.

📢 Krosno, unikalny klejnot Kapituły Warmińskiej (ZDJĘCIA)

Można zaryzykować stwierdzenie, że Sanktuarium w Krośnie jest jednym z najbardziej unikalnych miejsc na Warmii, a i w Polsce nie znajdzie wielu konkurentów. Wieś leży parę kilometrów od Ornety, dojeżdżamy boczną drogą i nagle roztacza się przed nami widok niezwykły i zaskakujący. Drugiej tak wyeksponowanej perełki architektury, próżno szukać. W nieodległym Chwalęcinie znajdziemy podobną budowlę, ale tamtej brak perspektywy. Widoku na krośnieńską świątynię nic nie zakłóca, to ona dominuje krajobraz.

📢 Elbląg: W piątek wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z protestem

W związku z zaplanowanym na najbliższy piątek zgromadzeniem, na terenie Elbląga oraz na drogach dojazdowych do i z miasta wystąpią utrudnienia w ruchu. Protest prawdopodobnie spowoduje również opóźnienia i zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji miejskiej. Zalecamy korzystanie z komunikacji tramwajowej. W czasie zgromadzenia Policja wyznaczać będzie alternatywne trasy dojazdu.

📢 Trwa strajk generalny 9 lutego na polskich drogach i w miastach. Mapa protestów i powody blokad w Polsce

Mapa protestu rolników zawiera oznaczenia ponad 260 lokalizacji, a to nie wszystkie, w których pojawią się rolnicy. 9 lutego strajk zablokuje centra dużych miast, zwłaszcza pod urzędami wojewódzkimi, a także drogi krajowe. - Nasza cierpliwość się wyczerpała - jasno komunikuje rolnicza Solidarność i ogłasza 9 lutego 2024 strajk generalny. Gdzie protestują w piątek rolnicy?

📢 Rozpoczęła się rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych w Elblągu na rok szkolny 2024/2025

Gmina Miasto Elbląg ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Proces rekrutacyjny jest zgodny z przepisami ustawy Prawo Oświatowe, a kandydaci i ich rodzice są zachęcani do dokładnego zapoznania się z zasadami oraz harmonogramem naboru.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto