Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa: „...czy to jest kochanie?” W Elblągu z udziałem ponad 30 artystów

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
swiatowid.elblag
W dniach 15-17 marca 2024 roku, odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa: „...czy to jest kochanie?” zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 30 artystów z całej Polski, którzy poprzez różnorodne prezentacje artystyczne i koncerty zainspirują publiczność do refleksji, nad naturą miłości, w jej romantycznym wymiarze oraz w kontekście relacji międzyludzkich.

Festiwal skupi się, na różnych formach wyrazu słownego, prezentując poezję, prozę, monolog i piosenkę poetycką. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do analizy, co oznacza być kochanym i kochać w dzisiejszym świecie.

swiatowid.elblag

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „… czy to jest kochanie?” odbywa się od 1997 roku i zdobył uznanie wiernych wielbicieli. To unikalne miejsce, gdzie przywraca się piękno i czystość językowi, dbając o słowo, które często ustępuje miejsca kulturze obrazu. Chociaż tego typu konkursy są rzadziej spotykane, my wciąż staramy się zaszczepiać miłość do języka polskiego

– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wydarzenie cieszy się prestiżem, a patronat nad nim objął prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. Jury tegorocznej edycji festiwalu, oceni walkę na słowa prezentowaną przez utalentowanych uczestników.

W programie festiwalu znalazły się również dwa koncerty. Rozpoczną je recital Jarosława Jar Chojnackiego, a zakończy koncert Hanny Banaszak z zespołem, który odbędzie się w niedzielę. Wydarzenie uświetnią laureaci festiwalu podczas koncertu galowego.

Wszystkich miłośników słowa i sztuki zapraszamy na XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa: "...czy to jest kochanie?" w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu."

Jury w składzie:

Jarosław Wasik - wokalista, kulturoznawca, autor tekstów,
Krzysztof Ogłoza - polski aktor teatralny i filmowy, pedagog, od 2003 roku stale związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie,
Katarzyna Skarżanka - polska aktorka teatralna i filmowa, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Podczas trzydniowego wydarzenia elblążanie będą mieli także okazję, by podziwiać wielkich artystów na scenie. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dwa koncerty. W piątek festiwal rozpocznie recital Jarosława Jar Chojnackiego. Melomani zachwyceni z pewnością będą koncertem Hanny Banaszak z zespołem, który planowany jest na niedzielę. Podczas tego dnia wysłuchamy także laureatów festiwalu na koncercie galowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto