Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych w Elblągu na rok szkolny 2024/2025

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
Gmina Miasto Elbląg ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Proces rekrutacyjny jest zgodny z przepisami ustawy Prawo Oświatowe, a kandydaci i ich rodzice są zachęcani do dokładnego zapoznania się z zasadami oraz harmonogramem naboru.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmowane, są dzieci zamieszkałe w obwodzie danej placówki na podstawie zgłoszenia rodziców. W dalszej kolejności, na wniosek rodziców, brane są pod uwagę dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Proces rekrutacji będzie przeprowadzony za pomocą platformy edukacyjnej www.eped.pl. Kandydaci korzystają z jednego podania, niezależnie od ilości wybranych szkół (do trzech), kontaktując się wyłącznie z jedną szkołą, będącą ich pierwszym wyborem. Ważne jest, aby wypełnione elektronicznie wnioski lub deklaracje zostały wydrukowane, podpisane i dostarczone do wybranej szkoły w jej godzinach pracy.

Zapisy, które nie spełnią wymagań dotyczących dostarczenia fizycznego wydruku, nie będą uwzględniane w procesie rekrutacji. Zgłoszenia będą traktowane jako terminowe wyłącznie po dostarczeniu wymaganego dokumentu.

Zasady przyjmowania dzieci są jednolite we wszystkich szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Dokładne kryteria naboru, dokumenty niezbędne do potwierdzenia ich spełnienia, liczba punktów możliwa do uzyskania oraz terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego zostały opublikowane na stronie www.eped.pl.

Oświadczenia, które potwierdzają spełnienie kryteriów, są dostępne w formie elektronicznej na wspomnianej stronie internetowej oraz w siedzibach szkół. Rodzice, którzy nie są w stanie skorzystać z systemu elektronicznego, mają możliwość złożenia wniosków w formie tradycyjnej - pobierając druk w szkole, wypełniając go i dostarczając do szkoły pierwszego wyboru.

Terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz szczegółowe kryteria naboru zostały dokładnie przedstawione w harmonogramie, który można znaleźć na stronie internetowej. Zainteresowani rodzice są zachęcani do śledzenia tych terminów i skorzystania z możliwości zapewnienia swojemu dziecku miejsca w jednej ze szkół podstawowych w Elblągu na rok szkolny 2024/2025.

Zobacz terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg
na rok szk. 2024/2025 - Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto