Te kobiety są poszukiwane przez policję. Zobacz, za co organy ścigania szukają kobiet w całej Polsce!
O kobietach można powiedzieć wiele. Na pewno to, że są niezwykle inteligentne, atrakcyjne, ale także i to, że są niebezpieczne. Za co policja w Polsce ściga kobiety? Na podstawie jakich artykułów sąd zdecydował się wystosować za nimi listy gończe? Zobacz, kogo organy ścigania poszukują w całym kraju.
Jakie przestępstwa najczęściej popełniają kobiety?
Wymienione kobiety są poszukiwane przez policję w całym kraju m.in. na podstawie:
- Art. 58 ust. 1 Udzielanie innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwianie albo umożliwianie ich użycia albo nakłanianie do użycia takiego środka lub substancji - wbrew przepisom ustawy.
- Art. 62 ust. 1 Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych - wbrew przepisom ustawy.
- Art. 63 ust. 3 Uprawianie maku, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopi, z wyjątkiem konopi włóknistych lub krzew koki - wbrew przepisom ustawy, jeżeli jest to uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, Wykroczenie.
- Art. 86 § 1 Przywożenie z zagranicy lub wywożenie za granicę towaru bez jego przedstawienia organowi celnemu lub zgłoszenia celnego, nie dopełniając obowiązku celnego, i narażenie przez to należności celnej na uszczuplenie.
- Art. 190 § 1 Grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona (groźba karalna).
- Art. 209 § 1 Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych.
- Art. 226 § 1 Znieważanie funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.
- Art. 270 § 1 Podrabianie lub przerabianie dokumentów w celu użycia ich za autentyczne lub używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego.
- Art. 278 § 1 Zabieranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej.
- Art. 279 § 1 Kradzież z włamaniem.
- Art. 280 § 1 Rozbój - typ podstawowy.
- Art. 281 § 1 Kradzież rozbójnicza.
- Art. 286 § 1 Oszustwo - typ podstawowy.
- Art. 288 § 1 Niszczenie, uszkadzanie lub czynienie niezdatną do użytku cudzej rzeczy - typ podstawowy.
- Art. 297 § 1 Wyłudzenie kredytu.
Według statystyk, kobiety w Polsce popełniają ok. 13,87 procent wszystkich przestępstw. Jeszcze kilka lat temu ten współczynnik był niższy o kilka procent. Wynikało to z mniejszej wykrywalności przestępstw, która obecnie rok rocznie rośnie i w 2023 roku wynosi aż 75 procent.
Młodzież uzależniona od smartfona - szokujący raport! o nastolatkach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?