Sensacyjne rozpoczęcie 17. sezonu Siatkarskiej Ligi Amatorów MOSiR w Elblągu

Wojciech Szymaniak
MOSiR Elbląg
Trzy kolejki za nami, a na prowadzeniu w Awangarda Volley Lidze znajdują się wicemistrzowie z poprzedniego roku - Oldboys Truso, którzy utracili zaledwie jeden set. W tegorocznej edycji w rywalizacji bierze udział rekordowa liczba 11 zespołów z Elbląga i okolic, w tym 4 nowe drużyny, z przyjemnością witamy powracające do gry zespoły po kilkuletniej przerwie.

Po przerwie między sezonami pojawiło się kilka zmian, a jedną z nich jest zjednoczenie sił Logbar i Sport SPA, którzy teraz wspólnie rywalizują. System rozgrywek opiera się na rundzie zasadniczej, po której najlepsze zespoły zmierzą się w fazie pucharowej. Trzy najlepsze drużyny zostaną wyłonione podczas turnieju finałowego, a dla nich oraz najlepszych zawodników czekają puchary, medale i atrakcyjne nagrody.

Aktualnie, po trzech kolejkach, Oldboys Truso prowadzą, a tuż za nimi uplasowali się Merkury Elbląg (1 punkt straty). Obrońcy tytułu, czyli MAR-EL Instalacje Elektryczne, zajmują 6. miejsce, jednak rozegrali zaledwie jeden mecz, wygrywając go 3:0.

Przed nami jeszcze 9 kolejek do końca 2023 roku, a najbliższa z nich odbędzie się 22 listopada o godzinie 20:20 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej. Tabela oraz terminarz dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.