Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dragon-24: Wojsko na ćwiczeniach. Apel o spokój i ostrożność

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wojsko Polskie intensywnie szkoli się w ramach największych, planowych ćwiczeń pod kryptonimem Dragon-24. Pojawił się apel do społeczeństwa o zachowanie spokoju, ponieważ manewry te mają na celu podniesienie umiejętności i sprawdzenie gotowości sił zbrojnych do działania w różnych warunkach.

Ćwiczenia, trwające od 26 lutego, obejmują sprawdzanie procedur, potwierdzanie zdolności wojsk do realizacji przemieszczenia, oraz osiąganie gotowości w wyznaczonych rejonach do wykonywania zadań. Wojsko ćwiczy również w terenie przygodnym, co dodaje realizmu szkoleniu.

Zachęcamy społeczeństwo do zrozumienia celów tych manewrów, które mają poprawić zdolności Sił Zbrojnych RP w sytuacjach kryzysowych. Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych na drogach kraju, jest widoczny od 12 lutego i będzie trwał w związku z ćwiczeniami Steadfast Defender-24 i Dragon-24.

Pojawił się apel do kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe w kolumnie. Za wszelkie utrudnienia płyną przeprosiny. Kolumnom wojsk nie wolno robić zdjęć oraz nie publikować informacji i zdjęć dotyczących ruchów wojsk oraz ochronę danych, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Warto podkreślić, że ćwiczenia te, zarówno Dragon-24, jak i Steadfast Defender-24, mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko konkretnym państwom. Stanowią one integralną część szkolenia Sił Zbrojnych RP w ramach NATO, mając na celu wzmocnienie zdolności obronnej Polski oraz poprawę współpracy z sojusznikami.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto