Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Informacja o kwalifikacji wojskowej w Elblągu w 2024 roku

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu, budynek przy ul. Związku Jaszczurczego 22 (parter), będzie miejscem przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w okresie od 5 lutego do 8 marca 2024 roku.

Do obowiązku stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 2 w Elblągu, zobowiązane są osoby zameldowane na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Elbląga. Wśród nich znajdują się:

  • Mężczyźni urodzeni w 2005 roku.
  • Mężczyźni urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
  • Kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które jeszcze nie stawiły się do kwalifikacji wojskowej. Dotyczy to również kobiet pobierających naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, zakończących studia na kierunkach lub kończących naukę w zawodach w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024.
  • Osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej.
  • Osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej.
  • Osoby, które w latach 2022 i 2023 zostały uznane za czasowo niezdolne do służby wojskowej przez powiatowe komisje lekarskie z powodu stanu zdrowia. Dotyczy to także osób, których okres niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej lub po jej zakończeniu, ale złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby przed zakończeniem kwalifikacji.

Otrzymanie wezwania imiennego jest obowiązkowe, a brak go nie zwalnia od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu. Dla wszystkich objętych kwalifikacją wojskową terminy i miejsce stawienia się są kluczowe.

Obwieszczenie Kwalifikacji Wojskowej 2024 na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto