Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Elbląg: Wsparcie dla osób bezdomnych w okresie zimowym

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
Elbląskie Centrum Usług Społecznych (ECUS), oferuje kompleksową pomoc dla osób bezdomnych w trudnym okresie jesienno-zimowym. Miejskie Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych, prowadzone przez Stowarzyszenie "Od nowa...", działa na zlecenie samorządu od stycznia 2023 roku.

W ramach centrum przy ul. Królewieckiej 102, oferowane jest wsparcie w postaci ogrzewalni dla 40 osób w kryzysie bezdomności, jadłodajni, bezpłatnej infolinii ds. osób bezdomnych oraz punktu konsultacyjno-informacyjnego. Placówka zapewnia także schronienie, posiłki, możliwość skorzystania z łazienki oraz odzież i bieliznę osobistą.

Działalność Centrum skupia się na profilaktyce, terapii i rehabilitacji osób uzależnionych od alkoholu. Dzięki wsparciu specjalistów, wiele osób zostało skierowanych do ośrodków leczenia uzależnień, a niektórzy znaleźli zatrudnienie. W listopadzie uruchomione zostaną mieszkania treningowe dla kolejnych osób, które podjęły wyzwanie wyjścia z bezdomności.

Dodatkowo, Caritas Diecezji Elbląskiej przy ul. Zamkowej 17, prowadzi jadłodajnię, wydając gorące posiłki dla osób bezdomnych skierowanych przez ECUS.

Aby uzyskać pomoc, osoby bezdomne mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii pod numerem 800 165 320. Pracownicy socjalni i streetworkerzy monitorują miejsca pobytu osób bezdomnych, a mieszkańcy są zachęcani do zgłaszania informacji o bezdomnych przebywających w przestrzeni publicznej.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji oraz ECUS przyjmują zgłoszenia od mieszkańców dotyczące osób bezdomnych. Apeluje się o współpracę społeczną i wsparcie dla tych, którzy potrzebują pomocy w okresie zimowym.

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto