MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólna świąteczna akcja dobroci: "Wigilia dla potrzebujących" w Iławie

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 7 lat
W sercu Iławy, na placu przed kościołem Przemienienia Pańskiego, rozkwitała wyjątkowa inicjatywa, która rozświetliła świąteczny krajobraz hojności. "Wigilia dla potrzebujących", zorganizowana przez Parafię Przemienienia Pańskiego w Iławie we współpracy z Kamilą i Januszem Bednarskimi, Krzysztofem Ruczyńskim, Waldemarem Oscheją oraz zaangażowanymi mieszkańcami, firmami i prywatnymi darczyńcami, poruszyła serca iławian, nie tylko atmosferą radosnego świętowania, ale przede wszystkim duchem solidarności i pomocy bliźniemu. Materiał zawiera dwa materiały wideo oraz galerię zdjęć.

Punktualnie o godzinie 12:00, w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia, plac przed kościołem zamienił się w magiczne miejsce, gdzie dobroć i hojność stały się głównymi gwiazdami. Kamila Bednarska, Janusz Bednarski, Krzysztof Ruczyński, Waldemar Oscheja oraz ojciec proboszcz Andrzej - to ekipa, która z oddaniem i zaangażowaniem poprowadziła to wyjątkowe święto. W realizację tego niezwykłego wydarzenia zaangażowanych było wielu ludzi dobrej woli, którym los drugiego człowieka - szczególnie w okresie świątecznym, leży na sercu.

od 7 lat

Piękna impreza. dziękujemy Panu Bogu za to, co dla nas zrobili

- powiedział jeden z uczestników wigilii.

Wspólna świąteczna akcja dobroci:
Wojciech Szymaniak

Na stołach wigilijnych pojawiły się smakowite potrawy, a uczestnicy mogli najeść się do syta, delektując się wspólnym posiłkiem. Nie tylko żołądki były zaspokajane, ale także serca, ponieważ każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą jedzenie na wynos, aby ciepła atmosfera i pomoc dotarły również do tych, którzy nie mogli być obecni.

Wspólna świąteczna akcja dobroci:
Wojciech Szymaniak

Inicjatywa piękna, ale muszę zaznaczyć, że jest typowo oddolna. Zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy postanowili przygotować taka wigilię dla potrzebujących. Ja oczywiście zadeklarowałem pomoc, ale jak sie okazało z większością problemów, organizatorzy poradzili sobie sami. Pomagamy bardzo delikatnie, ale gdyby nie Janusz i Kamila (Bednarscy - red.), i przyjaciele, to by tego wszystkiego nie było. Oczywiście ksiądz proboszcz z Oblatami, Duży szacunek.

- powiedział obecny na wigilii Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

Wspólna świąteczna akcja dobroci:
Wojciech Szymaniak

Wielkoduszni darczyńcy nie zapomnieli również o potrzebujących odzieży. Nowa bielizna, buty, skarpety - to tylko niektóre z darów, które sprawiły, że dla wielu stało się to magiczne wydarzenie.

Wspólna świąteczna akcja dobroci:
Wojciech Szymaniak

Punkt sanitarny, oferujący opiekę medyczną, stanowił ochronę dla tych, którzy oprócz materialnej pomocy potrzebowali także wsparcia zdrowotnego.

Wspólna świąteczna akcja dobroci:
Wojciech Szymaniak

Całość wydarzenia odbyła się w rodzinnej atmosferze, gdzie każdy uczestnik mógł poczuć się częścią wspólnoty, w której troska o drugiego człowieka była najważniejsza.

Wspólna świąteczna akcja dobroci:
Wojciech Szymaniak

Organizatorzy zadeklarowali, że "Wigilia dla potrzebujących" stanie się corocznym rytuałem, ukazując, że w sercu świąt Bożego Narodzenia, najważniejsza jest hojność, troska o innych i wzajemna solidarność. To wydarzenie, pełne światła i ciepła, ukazało, że prawdziwe znaczenie świąt tkwi w jedności społeczności, gotowej pomóc każdemu potrzebującemu bratu czy siostrze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wspólna świąteczna akcja dobroci: "Wigilia dla potrzebujących" w Iławie - Iława Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto