MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pomoc serca dla rodaków na Wileńszczyźnie: Dar od Polski dla "Małej Polski"

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wielkie serca Polaków, biją także poza granicami naszej ojczyzny. W przedświątecznej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Klub Gazety Polskiej z Ostródy, mieszkańcy z całego regionu przekazali cenne dary dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie.

Choć dla wielu trudno sobie wyobrazić, jakimi trudnościami codziennego życia muszą się tam zmagać, to dla Polaków tam mieszkających każda pomoc, szczególnie ta niosąca oddech ojczyzny, ma niezwykłe znaczenie.

Polacy na Wileńszczyźnie, choć mieszkają w kraju będącym członkiem Unii Europejskiej, i korzystającym z waluty euro, często borykają się z trudnościami życiowymi. Są to Polacy z krwi i kości, żyjący na tych ziemiach od pokoleń, silnie związani z Polską, która po II wojnie światowej została przesunięta na zachód. Ich przywiązanie do polskiej kultury, tradycji narodowych i wiary chrześcijańskiej, jest niezwykle silne. Dla nich "mała Polska", to nie tylko określenie, lecz swoisty symbol tożsamości, i dumy narodowej.

Dzięki hojności i zaangażowaniu mieszkańców regionu, zebranych darów nie zabraknie tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Część z nich trafi do dzieci, które w tym roku będą miały możliwość spędzenia czasu na koloniach w Polsce, a część przyjedzie do Salezjańskiego Ośrodka na Kaczorach pod Ostródą. Klub Gazety Polskiej obiecuje, że zorganizuje spotkanie z tymi dziećmi i młodzieżą, być może w formie ich występu w Ostródzie.

Radość, jaką te dary przynoszą do domów naszych rodaków na Wileńszczyźnie, jest nie do opisania. Dla nich symboliczna mąka czy słodycze z Polski, mają ogromne znaczenie, przynosząc nie tylko materialną pomoc, ale również wzmocnienie poczucia wspólnoty i wsparcia ze strony swoich rodaków.

W obliczu trudnych czasów, w których żyjemy, gesty takiej pomocy charytatywnej nabierają szczególnego znaczenia. Dające uszlachetnienie i wzmacniające więzi społeczne, przynoszą nie tylko ulgę materialną, ale również ducha solidarności i wspólnoty. To piękne i godne podziwu zachowanie, na które zawsze warto patrzeć z uznaniem i wdzięcznością.

W akcji wzięło udział wiele instytucji oraz osób prywatnych. Gmina Ostróda, do akcji zachęciła Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne oraz szkoły. Ostródzkie placówki edukacyjne masowo przyłączyły się do zbiórki. Do akcji włączyło się także Przedszkole Miejskie nr 6 w Iławie, ul. Wiejska 3.

To w Waszym imieniu, Klub Gazety Polskiej zawiezie, i przekaże Wasze serca rodakom na Wileńszczyźnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pomoc serca dla rodaków na Wileńszczyźnie: Dar od Polski dla "Małej Polski" - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto