Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
Gmina Miasto Elbląg ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do klas pierwszych, w tym do prestiżowej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Proces rekrutacyjny obejmuje zarówno zwykłe szkoły podstawowe, jak i tę o profilu sportowym.

Zainteresowani rodzice i opiekunowie dzieci, które chcą rozpocząć naukę w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3, muszą przestrzegać procedur określonych w ustawie Prawo Oświatowe. System rekrutacyjny wymaga jednego podania, niezależnie od ilości wybranych szkół (maksymalnie 3). Kandydaci kontaktują się wyłącznie z jedną placówką, będącą ich pierwszym wyborem.

Ważne jest dostarczenie do wybranej szkoły wydruku wypełnionego elektronicznie wniosku lub deklaracji, co stanowi oficjalne zgłoszenie uczestnictwa w procesie rekrutacji. Rodzice, którzy nie posiadają dostępu do systemu elektronicznego, mają możliwość złożenia tradycyjnego wniosku w formie papierowej w wybranej placówce.

W przypadku Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, istnieją specyficzne kryteria przyjęcia, takie jak zdolność do nauki potwierdzona orzeczeniem lekarskim, zgoda rodziców na uczęszczanie do szkoły oraz pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej. W sytuacji, gdy liczba kandydatów przewyższy ilość miejsc, kluczową rolę odgrywają wyniki tych prób.

Dodatkowo, na drugim etapie rekrutacji, brane są pod uwagę kryteria dodatkowe, takie jak wielodzietność kandydata, niepełnosprawność, samotne wychowywanie, czy objęcie pieczą zastępczą. Kryteria te mają jednakową wagę w procesie decyzyjnym.

Terminy postępowania rekrutacyjnego, uzupełniającego, oraz składania wymaganych dokumentów zostały precyzyjnie określone i dostępne są w załączonej tabeli "Terminy postępowania rekrutacyjnego". Zainteresowani rodzice zachęcani są do śledzenia tych terminów i skorzystania z możliwości zapewnienia swojemu dziecku miejsca w renomowanej Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu na rok szkolny 2024/2025.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto