MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jacek Nowiński ponownie na czele Biblioteki Elbląskiej: Kontynuacja sukcesu pod jego kierownictwem

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
20 marca 2024 r. prezydent Elbląga, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, powołał Jacka Nowińskiego, na stanowisko dyrektora Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida, na kolejną kadencję. Decyzja ta, została poprzedzona pozytywnymi opiniami licznych instytucji kulturalnych oraz społeczności związanych z bibliotekarstwem.

Jacek Nowiński, od lat nieprzerwanie kierujący tą instytucją, został doceniony za swoje wyjątkowe zaangażowanie oraz osiągnięcia, które znacząco przyczyniły się do rozwoju biblioteki oraz podniesienia jakości świadczonych usług. Nie tylko jest aktywnym członkiem różnych gremiów kulturalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, ale także ekspertem ministerialnym w programach rządowych.

Dyrektor Nowiński, mający bogate doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie specjalistyczne w zakresie bibliotekarstwa i zarządzania, skutecznie gospodaruje zasobami biblioteki, dbając jednocześnie o jej sytuację finansową. Pod jego kierownictwem Biblioteka Elbląska, osiągała sukcesy w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na działalność kulturalną i naukową oraz inwestycje.

W ciągu ostatniej kadencji Biblioteka zrealizowała 40 projektów, uzyskując dofinansowanie w wysokości 3.325.100 zł. Ponadto, dzięki staraniom dyrektora, instytucja otrzymała status Biblioteki Naukowej oraz zbiory zabytkowe zostały włączone do narodowego zasobu bibliotecznego.

Jacek Nowiński, jako aktywny badacz procesów kulturowych, publikujący w gronie wybitnych naukowców, kontynuuje swoją misję, realizując cele statutowe Biblioteki Elbląskiej i budując jej prestiż zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jego reelekcja stanowi pewność ciągłości sukcesu i rozwoju tej ważnej instytucji kultury dla mieszkańców Elbląga i okolic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto