Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miłość w kartonach: Ostródzki gest solidarności z Kresowianami

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wczoraj, Salezjański Ośrodek Młodzieżowy na Kaczorach, stał się areną prawdziwej miłości i solidarności. Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Ostródzie, połączyli siły, aby z ofiarowanych przez Was darów, przygotować paczki pełne ciepła i nadziei dla rodaków na Wileńszczyźnie. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Teraz, to wszystko zostanie zapakowane, i zawiezione Polakom na Litwie.

Akcja charytatywna, której owocem były dziesiątki kartonów wypełnionych 4-5 kilogramową pomocą, nie tylko wzruszyła serca mieszkańców, ale także okaże się aniołem stróżem dla wielu potrzebujących dusz.

Dziś, te serdeczne dary opuszczają granice Ostródy, zmierzając w stronę Litwy, by tam rozkwitnąć w gestach pomocy i wsparcia. To nie tylko zbiórka materialnych dóbr, lecz również manifestacja uczucia wspólnoty, które łączy serca Polaków, gdziekolwiek by nie byli. Niech te paczki staną się mostem łączącym dłonie, które rozciągają się poza granicami, aby dotknąć serc tych, którzy w codziennej rzeczywistości odczuwają odległość od domu.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Wielkie serca mieszkańców Ostródy, otworzyły się na potrzeby Polaków na Kresach, ukazując, że ojczyzna nie zawsze, jest miejscem na mapie, ale przede wszystkim w sercu. Ci, którzy dzisiaj otrzymają te daremne skarby, wiedzą, że Polska nie jest tylko krajem na mapie, ale żywym uczuciem, które trwa niezależnie od odległości.

Dla każdego Polaka na Kresach Polska, to nie tylko kraj, z którego się nie wyprowadzili, to ojczyzna, do której sercem zawsze wracają. Dzięki tej wyjątkowej akcji, miłość do ojczyzny otrzymała realne wyrażenie w postaci paczek, które niosą ze sobą nie tylko artykuły pierwszej potrzeby, ale przede wszystkim obietnicę bliskości i wsparcia.

Miłość w kartonach: Ostródzki gest solidarności z Kresowianami
Wojciech Szymaniak

Nasze Miasto.pl, będąc świadkiem tego wyjątkowego wydarzenia, przygotuje obszerną relację, ukazującą piękno człowieczeństwa, które potrafi działać z jednością i empatią. Wartość tej charytatywnej akcji nie ogranicza się do kartonów pełnych rzeczy materialnych; to wyraz bezwarunkowej miłości, jaki Polacy darzą swoją ojczyznę, niezależnie od odległości.

Miłość w kartonach: Ostródzki gest solidarności z Kresowianami
Wojciech Szymaniak

Niech ta historia stanie się inspiracją dla wielu, podkreślając, że najpiękniejsze gesty rodzą się z serc pełnych miłości i gotowych do podzielenia się z innymi, nie patrząc na granice czy odległości. Ostróda pokazała, że prawdziwa ojczyzna mieszka w naszych sercach, a miłość i solidarność potrafią przekraczać wszelkie granice.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miłość w kartonach: Ostródzki gest solidarności z Kresowianami - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto