Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni w Młynarach

Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Gmina Młynary otrzymała 2,6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę oczyszczalni ścieków. 25 sierpnia, w Młynarach odbyło się oficjalne otwarcie tej inwestycji. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Młynarach zrealizowano największą inwestycję od 30 lat.

Jest to jedna z największych inwestycji na terenie naszej gminy. W ramach przedsięwzięcia wybudowano zbiorniki retencyjne ścieków surowych i oczyszczonych oraz zmodernizowano reaktory TBR-TOG oraz infrastrukturę towarzyszącą.

Gmina Młynary otrzymała 2,6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę oczyszczalni ścieków.

Od 2000 roku oczyszczalnia wymagała koniecznej i gruntownej modernizacji, jednak przerastało to możliwości finansowe Gminy, której nie było dotąd stać na opłacenie tak kosztownej inwestycji. To była oczyszczalnia z 1995 roku. Wymagała już modernizacji. Trzeba było unowocześnić technologię, w którą jest wyposażona.

Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka zaznaczył:

Modernizacja oczyszczalni nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia ze strony rządu. – Cieszę się, że udało się dokończyć tą inwestycję. Znaczą część środków, które udało się pozyskać gminie na jej realizację, pochodzi z rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

Oczyszczalnia ścieków wpisuje się w coraz częściej spotykane inwestycje w zakresie ekologii. – Dla takich społeczności, jak ta w Młynarach jest to bardzo ważna i istotna rzecz. Społeczność ta żyje w wieku ekologii.

Przypomniał Poseł PiS Leonard Krasulski.

Długo wyczekiwana inwestycja została pomyślnie zrealizowana, ku pożytkowi mieszkańców Gminy Młynary. To kolejny przykład udanej współpracy rządu i samorządowców.

FOTO: konto FB Ministra Andrzeja Śliwki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni w Młynarach - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto