Według legendy, swoje powstanie, unikalne położenie na dwóch poziomach, Aniołowo zawdzięcza, krótkiej drzemce steranego stwarzaniem świata, Pana Boga. Tę chwilę nieuwagi wykorzystały filuterne aniołki, by dla zabawy stworzyć oryginalne ukształtowanie terenu wioski. Wieś położona jest wokół strumienia, zwanego dawniej Potok Aniołowo. Wschodnia część położona jest około 20 metrów wyżej od zachodniej, w związku, z czym występuje tu duże zróżnicowanie wysokości, na jakiej położone są zabudowania.
Coroczny Zlot Miłośników Aniołów, wieńczy anielska parada.
Oczywiście jest też festyn z atrakcjami i konsumpcją „ruchańców” (lokalna nazwa racuchów, nazwa bierze się tego, że ruszają się na patelni podczas smażenia) i „parzybrody” (lokalna nazwa kapuśniaka z dużymi kawałkami kapusty: kapusta spływa po brodzie i parzy). Muzyka i dużo zabawy.
Wieś jest pełna anielskich wizerunków i odniesień. Otwarta na turystów, oferuje różnorodne warsztaty kulinarne, ceramiczne, rzeźbiarskie czy koronkarskie. Osada jest ciekawie i pięknie położona, zadbana. Na uwagę zasługuje kilka zabytkowych domów, w tym podcieniowy.

Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dzicy lokatorzy sterroryzowali Barcelonę. Walczyło z nimi 300 policjantów!
- Gembicka chce listy firm importujących zboże z Ukrainy. "To musi być transparentne"
- Wiemy, jak wyglądała pomoc dla 14-latki z Andrychowa. Kto ją odnalazł i reanimował?
- Skandal w Brazylii! Żywa kobieta znaleziona w worku w kostnicy