Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Min. Andrzej Śliwka: Elbląg otrzyma ponad 40 mln. zł. na dowolny cel

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Jak poinformował nas podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, dzięki decyzji, która zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów, miasto Elbląg otrzyma ponad 40 mln. zł. rządowego wsparcia na dowolny cel. Ogromne rządowe pieniądze, są kluczowe dla rozwoju lokalnych społeczności i zapewnienia lepszej jakości życia mieszkańców.

Rząd ZP zwiększa przydział środków budżetowych dla samorządów, zapewniając im większe fundusze na inwestycje. To może obejmować zwiększenie ogólnego budżetu dla samorządów lub udostępnienie specjalnych funduszy przeznaczonych na konkretne projekty. Tworząc programy dotacyjne i fundusze pomocowe, które samorządy mogą wykorzystać na inwestycje. Dotacje te mogą być przeznaczone na projekty infrastrukturalne, takie jak budowa dróg, szkół, szpitali, boisk szkolnych, stadionów, czy też na rozwój gospodarczy i społeczny danej lokalności.

Ponadto, rząd działa na rzecz uproszczenia procedur i zasad, które utrudniają samorządom pozyskiwanie środków na inwestycje. Może to obejmować skrócenie czasu potrzebnego na uzyskanie zezwoleń, uproszczenie procedur przetargowych oraz zwiększenie elastyczności w wydatkowaniu środków.

Ważne jest, aby rząd i samorządy współpracowały w celu ustalenia priorytetów inwestycyjnych i zapewnienia, że środki finansowe są skierowane tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Taka współpraca może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju lokalnych społeczności i poprawy jakości życia mieszkańców.

Kiedy widać jej deficyty (współpracy), tracą na tym fakcie wszyscy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Min. Andrzej Śliwka: Elbląg otrzyma ponad 40 mln. zł. na dowolny cel - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto