Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Objawiają się młode talenty. Wystawa zdolnych licealistów (WIDEO)

OPRAC.:
Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Wideo
od 16 lat
Relacja z wernisażu wystawy pokonkursowej, uczniów liceów plastycznych, czyli 4 Ogólnopolskiego Biennale Inspiracji "Co dalej?". Dojrzałe i intrygujące wizualnie odpowiedzi, dobitnie uświadomiły, że młodzi ludzie z wrażliwością, czujnością i namysłem analizują świat, w którym przyszło im żyć. Realizacja konkursu ma na celu rozwijanie zainteresowań i promocję utalentowanej, wrażliwej estetycznie, twórczej młodzieży. Poprzez uczestnictwo w konkursie oraz dzięki wystawie, która stanowić będzie jego uwieńczenie, możliwa będzie wymiana doświadczeń uczniów różnych szkół artystycznych. A także, konfrontacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych, która jest niezwykle ważna dla samoświadomości młodzieży, potwierdzenia jej własnych dyspozycji twórczych oraz odkrywania swoich możliwości i zdolności.
Wystawa zdolnych licealistów
Polska Press

IV Ogólnopolskie Biennale Inspiracji “Co dalej?” Gronowo Górne

IV Ogólnopolskie Biennale Inspiracji “Co dalej?” to wydarzenie artystyczne, które odbyło się w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Biennale Inspiracji jest miejscem, gdzie młodzi artyści mają możliwość prezentacji swoich prac i wymiany doświadczeń.

Wystawę można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w Galerii Nobilis i na holu II piętra do 28 listopada 2023r.

Wystawa zdolnych licealistów
Polska Press

Wyniki konkursu

Konkurs zorganizowany był przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie3. Jury powołane przez Centrum wytypowało spośród 152 prac nadesłanych z 20 szkół, 7 regulaminowych nagród w dwóch kategoriach wiekowych: 15-17 lat oraz 18-20 lat. Nagroda Główna: Grand Prix, dwa I Miejsca, dwa II Miejsca, trzy III Miejsce oraz 5 Wyróżnień równorzędnych. Cały zestaw otrzymanych prac został zakwalifikowany do wystawy pokonkursowej.

Wystawa zdolnych licealistów
Polska Press

Jury

Jury składało się z następujących osób:

Przewodniczący: prof. Maciej Świeszewski, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Członkowie: Beata Ewa Białecka – malarka; Absolwentka Wydziału Malarstwa Sztalugowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. prof. Tomasz Milanowski – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Komisarz: Katarzyna Swoińska, Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym (bez prawa głosu).

Wystawa zdolnych licealistów
Polska Press

Wernisaż

Wernisaż wystawy i wręczenie nagród odbyło się 26 października 2023 roku. Wystawę można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w Galerii Nobilis i na holu II piętra do 28 listopada 2023r.

Młodość w uderzeniu

IV Ogólnopolskie Biennale Inspiracji “Co dalej?” to wydarzenie, które daje młodym artystom możliwość prezentacji swoich prac, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych nagród. Jest to ważne wydarzenie w kalendarzu polskiego szkolnictwa artystycznego, które inspiruje młodzież do dalszych działań twórczych.

Wystawa zdolnych licealistów
Polska Press

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto