Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Profesor Maria Lubocka-Hoffmann – laureatka nagrody TUUSA w Elblągu

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
elblag.eu
W uroczystej Gali Dni Papieskich w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, ogłoszono tegorocznego laureata Nagrody TUUSA, przyznawanej przez Biskupa Elbląskiego. Zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowano Panią Profesor Marię Lubocką-Hoffmann, wieloletnią Wojewódzką Konserwator Zabytków i twórczynię koncepcji retrowersji, która stała się fundamentem odbudowy elbląskiej Starówki.

Dla uczczenia tegorocznych Dni Papieskich, których motywem przewodnim było hasło "Cywilizacja Życia", Gala odbyła się w duchu tego przesłania. Nagroda TUUSA, przyznawana tradycyjnie podczas tej uroczystości, trafiła w ręce Profesor Marii Lubockiej-Hoffmann, wybitnej konserwatora zabytków i mentorki odbudowy serca miasta - Starówki elbląskiej.

Maria Lubocka-Hoffmann przez 40 lat swojej kariery działała z niesłabnącym zaangażowaniem, prowadząc walczącą o zachowanie zabytków elbląską Starówkę. Jej koncepcja retrowersji, która zakładała odbudowę zabytków z zachowaniem istniejących kamienic, pozwoliła na stworzenie harmonijnej i historycznej przestrzeni w sercu miasta.

Jej praca i poświęcenie odbudowie elbląskiej Starówki nie tylko przywróciły miastu, jego kulturalne dziedzictwo, ale także zyskały uznanie i szacunek mieszkańców. Dzięki niej Elbląg ma dziś zrewitalizowane Stare Miasto, które jest dumą i duchowym dziedzictwem wspólnoty.

Pani Maria Lubocka-Hoffmann odbierając nagrodę podziękowała Biskupowi Elbląskiemu i prezydentowi miasta, za to zaszczytne wyróżnienie oraz podzieliła się swoją radością i satysfakcją z tego, że Stare Miasto jest teraz rzeczywiście "nasze".

Gratulujemy laureatce i życzymy jej dalszej wytrwałości w działaniach na rzecz Elbląga. Jej praca to prawdziwy triumf życia i wizja odbudowy, która stała się rzeczywistością, ożywiając ulice i serca miasta.

Tegoroczne Dni Papieskie zorganizowali Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga oraz bp Jacek Jezierski - Biskup Elbląski pod hasłem "Jan Paweł II – Cywilizacja Życia". To okazja, by przypominać o godności człowieka i wartości życia ludzkiego jako wartości samej w sobie.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elblag.naszemiasto.pl Nasze Miasto